Прогнозуємо подорожчання на 30%, – експерт про ринок нерухомості в Україні
Світові процеси, інфляція та здорожчання вартості матеріалів, зокрема металу в 2,5 рази, впливають на ринок нерухомості. Окрім зовнішніх чинників, подорожчання спричиняють і внутрішні.
Про це в ефірі 24 каналу розповів експерт ринку нерухомості Олексій Коваль. В Україні якісного житла було замало, тож зросла пропозиція та відповідно ціна на нього. Із початку 2022 року фахівці прогнозують нову хвилю подорожчання нерухомості.
До теми Чи злетять ціни на нерухомість на 20%: можливі нові податки
"На початку липня прийняли законопроєкт, який вводить додаткові податкові навантаження на постачання житла. Це призведе до подорожчання на 30% або більше", – зазначив Коваль.
Довідка. Раніше податком на додану вартість обкладали перше постачання житла. Новий законопроєкт передбачає оподаткування й другого постачання житла з 2022 року.У сукупності з подорожчанням металу, це призведе до значного зростання цін на нерухомість.
Зростання оренди та подорожчання на вторинному ринку
Експерт зазначив, що новобудови – це локомотив на ринку нерухомості. Після здорожчання на них помітне й невелике подорожчання на вторинному ринку. Щодо оренди житла, то останнє слово буде за тим, хто винайматиме квартиру.
Коли орендар здає житло в оренду, він рахує вартість придбаної квартири, ремонту й закладає 10 – 11 років покупності. За такою формулою, коли зростає вартість нерухомості, буде зростати й оренда.
Актуально Уряд збільшив пенсії для військових: кому та на скільки
"Тут не все залежить від орендодавця. В Україні цей ринок досить обмежений і кількість людей, які винаймають житло, збільшується, але не в геометричній прогресії. Останнє слово буде за орендарем", – пояснив Коваль.
Можливість купити житло за старими цінами
Оскільки податкові зміни планують запровадити з 2022 року, охочі мають можливість купити житло за старими цінами без додаткових податкових навантажень. З огляду на це, на купівлю нерухомості зріс попит.
"На одну квартиру в новобудові може бути декілька охочих купити. І попит зростає", – підкреслив Коваль.
Експерт додав, що попит сповільниться, якщо ціни на житло сягнуть рівня 2008 року. У цій ситуації може бути 2 сценарії розвитку:
- чергова криза, після якої ціни впадуть,
- вирівнювання цін, як у європейських країнах, та стабільне зростання цін на декілька відсотків щороку.
Олексій Коваль розповів про ринок нерухомості в 2021 – 2022 роках: дивіться відео