Рівень безробіття за рік зріс на майже 50%: інфографіка
Ситуація з кількістю безробітних змінилась у 2020 році, коли в Україні запровадили карантин. Кількість людей, які залишились без роботи, сягає понад 400 тисяч.
Протягом чотирьох років кількість безробітних не була дуже високою. Повідомляє 24 канал, за даними Державного центру зайнятості.
Читайте також Закриття бізнесів та втрата робочих місць: яка ціна відсутності антикризової програми
У 2017 році зареєструвалось 374 тисяч безробітних, у травні 2018 року – 326 тисяч, у 2019 році – понад 311 тисяч осіб. Протягом цих років люди масово не ставали на облік.
Уже у 2020 році, після запровадження карантину через COVID-19, безробітних в Україні стало 475 тисяч.
Протягом лютого було зареєстровано 373, 1 тисяч безробітних, вже у березні їх кількість зросла близько на 3 тисячі осіб. На початку квітня, коли карантин уже тривав, то кількість безробітних зменшилась до 349 тисяч. Станом на 1 травня 2020 року кількість осіб без роботи становить 475 тисяч, що на 47% більше, ніж у травні 2019 року.
Кількість безробітних в Україні / Інфографіка 24 каналу
У переробній промисловості без роботи залишилось понад 60 тисяч осіб, що на 60% більше порівняно з травнем минулого року. У сферах сільського, лісового, рибного господарств – 64 тисячі, це на 25% більше.
Найгірші показники в готельно-ресторанному бізнесі – +125% безробітних і в сферах постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – + 103%.
Щодо ІТ-сфери, то з квітня до травня кількість зареєстрованих безробітних зросла на 60%, а фахівців операцій з нерухомістю на біржі зайнятості – на 57%.
Рівень безробіття в Україні / Інфографіка 24 каналу
Чи є вихід?
Утім реальна потреба робочих місць куди більша, кажуть фахівці. І ті, хто до цього працював неофіційно – в кризу розраховують самі на себе. В таких випадках, кажуть економісти, показовим є приклад США, де виділили 2 трильйони доларів для допомоги бізнесу та щотижневих виплат усім незайнятим. І хоч Україна так зробити не може, варіант підтримки все ж таки є.
"Завдання номер один – це споживання, стимулювати доходи людей. Крім виплат, підтримки роботодавцям, потрібні також дешеві кредити. Довгі дешеві кредити, щоб люди могли перехопити і до кращих часів мати якісь ресурси для життя", – зазначив економіст Анатолій Амелін.
Однак, передбачити кошти з бюджету, і скільки їх треба, на таке кредитування – нині невідомо. Адже українському кошторису і без того, за підрахунками першого кварталу цього року, не вистачає понад 30 мільярдів гривень.
Більше про безробіття в Україні – дивіться у сюжеті 24 каналу: