Рівень бідності серед працюючих українців різко знизився, – Мінсоцполітики
У Мінсоцполітики повідомили про минулорічний ріст реальної заробітної плати та зменшення рівня абсолютної бідності серед працюючих. Таке покращення ситуації, кажуть у відомстві, має закладати основу для майбутніх реформ у сфері праці.
Про це інформує Укрінформ з посиланням на першого заступника міністра соціальної політики Ольгу Крентовську.
Читайте також: В Україні з'явилися нові шахраї, які діють "від імені Мінсоцполітики"
Середньомісячна заробітна плата штатних працівників за 2016-2017 роки зросла майже на 70%. Реальна заробітна плата після падіння у 2014-2015 роках за 2016 рік зросла на 9%, за 2017- на 19,1%. Серед працюючих рівень абсолютної бідності зменшився на 18,5 відсоткових пунктів,
– розповіла заступник міністра.
Ольга Крентовська зазначає, що саме таке покращення ситуації дає змогу закладати основу для майбутніх реформ у сфері праці.
Окрім цього, перший заступник міністра соціальної політики зазначила, що рівень використання трудового потенціалу суспільства залишається низьким. Про це свідчать показники національного доходу на душу населення.
Крентовська також додала, що за попередні роки в Україні помічали негативну тенденцію зменшення чисельності спеціалістів та кваліфікованих робітників. Також зростала зайнятість серед представників найпростіших професій та представників у сфері обслуговування та торгівлі. Саме тому, на думку першого заступника міністра соціальної політики, зараз зберігається значна частка малоефективних робочих місць з низьким рівнем оплати праці.
Нагадаємо, 14 березня Кабмін затвердив заміну пільг на проїзд грошовими компенсаціями. Монетизація пільг на проїзд запрацює через 2 місяці. Завдяки цьому люди замість безкоштовного проїзду отримуватимуть гроші, якими розплачуватимуться.