Росія хоче створити в межах БРІКС власну платіжну систему в обхід долара

21 жовтня 2024, 15:06
Читать новость на русском

Джерело:

The Economist

Путін просуває ініціативу створення альтернативної платіжної системи в рамках БРІКС. Така система має на меті знизити залежність від долара США.

Чому Росія хоче створити нову платіжну систему

Росія пропонує союзникам запустити нову систему транскордонних платежів у реальному часі, повідомляє The Economist.

Читайте також Переказ коштів з Польщі в Україну: в який спосіб краще це зробити

Таким чином Росія хоче зменшити вплив США, які контролюють світові фінансові потоки та використовують цю перевагу для накладання санкцій. Це стало особливо відчутно після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Що таке БРІКС


БРІКС (BRICS) – це міжнародне об'єднання п'яти великих економік: Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південно-Африканська Республіка. Назва BRICS утворена від перших літер назв цих країн. Ініціативу для цього альянсу було започатковано на початку 2000-х років, коли економіки цих країн швидко зростали та ставали важливими гравцями на світовій арені.

Путін прагне створити нову децентралізовану систему транскордонних платежів з використанням цифрових грошей, забезпечених фіатними валютами.

Зауважте! У цій системі основну роль будуть відігравати центральні банки, а не банки-кореспонденти, які мають доступ до доларової клірингової системи у США.

Де Росія запозичила ідею 

План Росії зі створення альтернативної системи транскордонних платежів у рамках БРІКС частково натхнений експериментальною платформою mBridge, розробленою Банком міжнародних розрахунків (BIS) спільно з центробанками Китаю, Гонконгу, Таїланду та ОАЕ.

Цей проєкт, що стартував у 2019 році, виявився дуже успішним. Він дозволяє скорочувати час на проведення транзакцій із кількох днів до кількох секунд і знижувати їхню вартість до майже нульової.

Цікаво! У червні 2023 року BIS оголосив, що mBridge досяг "мінімально життєздатного продукту". До платформи приєднався Центральний банк Саудівської Аравії, а ще близько трьох десятків країн виступають у ролі спостерігачів.