В очікуванні траншу від МВФ: чи зросте гривня цього тижня

9 червня 2020, 13:01
Читать новость на русском

Цього тижня українська гривня не перетне позначки 27. На курс впливатиме угода з МВФ, аукціони ОВДП, інтервенції Нацбанку та світові ціни на нафту.

Другий тиждень літа продовжується зміцненням гривні щодо долара. Наразі це 26,60. 24 канал зібрав прогнози щодо курсу долара на цей тиждень, 9-12 червня

Яким буде курс гривні цього тижня

За прогнозами "Мінфін" українці зможуть обміняти долар до 12 червня у банках за курсом 26,40-27,00 щодо гривні. В обмінниках фінкомпаній за курсом 26,40-26,90. Натомість Ліга.Фінанси дає дещо вужчий коридор у своєму прогнозі – 26,50-26,70.

До теми Долар падатиме: Goldman Sachs зробив прогноз, поставивши проти валюти США

Як змінювався курс з початку пандемії

На початку березня гривню можна було обміняти за курсом 24,5 щодо долара. Але протягом місяця вона обвалилася до рівня 28 за долар. Починаючи з квітня, гривня почала стабільно зростати. Наприкінці травня через те, що Україна розплачувалась із зовнішніми боргами, гривня дещо просіла, але тепер знову зміцнюється. Станом на 9 червня курс гривні щодо долара НБУ – 26,60.

Яким буде курс долара у 2020

В умовах кризи, яка лише наростає, гривня рано чи пізно впаде. В оновлений держбюджет-2020 заклали курс гривні щодо долара на рівні 29. А МВФ прогнозує ще гірший сценарій для національної валюти – 30 за долар.

Мінекономрозвитку розробили консенсус-прогноз "Україна у 2020-2021: Наслідки пандемії" в якому зібрали різні прогнози. Експерти вважають, що середньорічний курс гривні щодо долара буде 28,50, а в грудні в обмінниках ми побачимо 30. Уряд же вважає, що протягом року середній курс буде 30, а це означає, що долар таки перевищить цю межу, але наприкінці року гривня зміцнить свої позиції і вернеться до позначки 29,50.

Пояснюємо Валютні пари: що це таке та як на них заробити

Що впливатиме на курс цього тижня

На курс гривні щодо долара впливатимуть:

  • Свята в Україні. Через те, що 8 червня - державний вихідний в Україні, але робочий за кордоном, у вівторок 9 червня банки зарахують своїм клієнтам валютні надходження за попередній день, тобто таких буде більше. Це сприятиме зміцненню гривні.
  • Традиційні інтервенції Нацбанку. Щотижня НБУ або викуповує надлишок іноземної валюти, або навпаки продає, щоб заповнити дефіцит. Наразі є надлишок долару на ринку і Нацбанк викуповує. Це стримуватиме зміцнення гривні.
  • Підвищення цін на нафту ще одна загроза для гривні. Нафта Brent подорожчала до 39-43 доларів за барель. Країни ОПЕК+ домовилися про подальше скорочення видобутку нафти для врегулювання ціни. Це негативно вплине на гривню, бо прийдеться купувати більше валюти для оплати енергоносіїв.
  • Аукціони ОВДП Нацбанк проводить щотижня, залучаючи гроші інвесторів. Через прийдешню угоду з МВФ, можуть знизити прибутковість ОВДП і навпаки залучити більше інвесторів. Це позитивно вплине на гривню. Аукціон має відбутися 9 червня.
  • МВФ повинна розглянути угоду для Українисьогодгі, 9 чеврня. Позитивні новини про співпрацю України з МВФ завжди зміцнюють національну валюту.