SOCAR підтвердив, що підписав угоду з "Роснефтью" про поставки пального в Україну

17 травня 2021, 23:53
Читать новость на русском

Джерело:

Angi

Азербайджанська компанія SOCAR підписала угоду з "Роснефтью" щодо права експорту нафтопродуктів. Мова йде про поставки пального в Україну, Польщу, країни Балтії та інші країни Східної Європи.

Про угоду державної нафтової компанії Азербайджану з "Роснефтью" видання пише з посиланням на слова офіційного представника SOCAR Ібрагіма Ахмедова.

Читайте також Через держрегулювання цін: великі мережі АЗС припинили продаж дизпалива та бензину А-95

Деталі угоди SOCAR та "Роснефти"

За словами Ахмедова, азербайджанська компанія має намір посилити свої позиції в міжнародній нафтогазовій торгівлі.

З російською нафтовою компанією "Роснефть" підписали багатосторонню угоду, що передбачає право поставки вироблених компанією нафтопродуктів в Україну, Польщу, країни Балтії та інші країни Східної Європи,
– зазначив представник SOCAR

Він також додав, що наразі сторони узгоджують обсяг і терміни передбачених операцій.

Зверніть увагу! Раніше ЗМІ писали, що компанія із групи SOCAR cтала експортним оператором нафтопродуктів "Роснефти" в Україні та підписала відповідний контракт.

Ситуація з постачанням нафтопродуктів в Україну

  • З квітня компанія Proton Energy Group S.A., до якої входить пов’язана з Віктором Медведчуком мережа Glusco, припинила поставки продукції на український ринок – один з найбільших партнерів компанії, Wexler, повідомив, що припиняє постачати російське дизпаливо.
  • У Мінекономіки пройшла нарада з представниками паливного ринку. На ній сторони запевнили, що ризику дефіциту поки немає, а колишні поставки від Proton Energy замістять альтернативними джерелами.
  • Антимонопольний комітет вважає, що найбільші мережі АЗС необ'єктивно реагують на зниження світових котирувань на пальне. А це може призводити до завищення цін для споживачів.
  • Крім того, у травні Україна може зіштовхнутися із дефіцитом дизпалива через планове технічне обслуговування білоруського Мозирського НПЗ, що збігається із зупинкою у постачанні із заводів російської "Роснефти".