Чи продовжать ціни на пальне падати цієї весни
Ціни на пальне в Україні почали стрімко падати у другій половині січня. Таку тенденцію спричинила активна робота українських трейдерів зі створення запасів, а також спадання цін на ринку нафти.
Чи продовжить пальне дешевшати навесні
Як зазначив у коментарі 24 Каналу член Експертної ради Міністерства енергетики Геннадій Рябцев, ціни на нафтопродукти найближчим часом найімовірніше залишаться незмінними. Тобто, ціна бензину, дизпалива та автомобільного газу не має зазнати різких змін.
Читайте також Бензин та дизель подешевшали за вихідні: на якій АЗС найвигідніше ціна
Ресурсу поки що достатньо для задоволення всіх потреб споживачів. Постачання, які переривались внаслідок ракетних обстрілів і перерв в енергопостачанні, які спричиняли черги на пунктах пропуску, відновились. Тому доти доки не фіксуватиметься різке зростання попиту ціни будуть зберігатись,
– каже експерт.
За словами директора "Консалтингової групи А-95" Сергія Куюна, подешевшання може відбуватися і надалі. Що стосується виходу з ринку російських нафтопродуктів, то його майже не помітили європейці. Навпаки, завдяки посиленню постачань пального до України, трейдери наразі мають запас.
Ми дуже гарно заходимо у цю весну, із великими запасами. Я не виключаю, що ціна може й надалі падати,
– сказав він.
Вплив посівної на вартість пального
На думку Сергія Куюна, вплив посівної на об'єми споживання пального та ціни АЗС є пережитком минулого. Наразі аграрії мають власні запаси палива та навіть самі роблять закупівлі. Однак Геннадій Рябцев зауважує, що в умовах війни ситуація дещо змінилась.
Зараз ситуація ускладнена тим, що більшість аграріїв не змогли створити запасів і не мають достатнього ресурсу для здійснення великих закупівель. При цьому постачання можливі лише через західні кордони і закупівлі здійснюються лише в Східній Європі. Якщо на спотовому ринку Європи виникне нестача нафтопродуктів, то аграріям буде складно задовольнити свої потреби,
– пояснює експерт.
Яка зараз ціна пального на АЗС
Пальне на АЗС в Україні стабільно дешевшає уже другий місяць. Якщо порівняти ціну станом на 2 січня та 27 лютого, то вона знизилась на:
- 3,75 гривні – для бензину А-95+;
- 4,37 гривні – для бензину А-95;
- 4,43 гривні – для бензину A-92;
- 4,47 гривні – для дизельного пального;
- 5,22 гривні – для автогазу;