Чи справді криптовалюти – це складно: спростовуємо популярний міф про цифрові монети

31 жовтня 2024, 12:00
Читать новость на русском
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Поява криптовалют стала справжньою революцією у світі фінансів. Ба більше, цифрові монети поступово змінюють звичний ландшафт на глобальному рівні. Проте це відносно нова індустрія, навколо якої існує безліч міфів.

З однієї сторони, кількість людей, які володіють або користуються криптовалютами, щороку зростає, а крипторинок стає все більшим. Для прикладу, в Україні криптовалютами користується кожен четвертий українець (26%). З іншого боку, досі залишається багато людей, які вважають, що криптовалюти – це складно. 

Варте уваги Ціна 1 кіловата світла з 1 листопада

У рамках дослідження Gradus Research виявили, що цю думку поділяють 21% респондентів. Фактично це один із міфів, який міцно асоціюється з цифровими активами. Далі у матеріалі 24 Каналу розповімо, чому криптовалюти – це набагато простіше, ніж здається на перший погляд.

Чому криптовалюти вважають складними

 По-перше, криптовалюти – це відносно нова сфера. І звичайні люди, і бізнеси, і світові регулятори досі адаптуються до нового класу активів, вивчають їхні можливості, особливості тощо. Як мінімум, для цього потрібен час.

По-друге, криптовалюти тісно пов’язані з блокчейном, криптографією, концепцією децентралізованих фінансів і так далі. І ці технології можуть здаватися складними на перший погляд.

Окрім того, цифрові монети існують лише у віртуальному світі без будь-яких фізичних форм втілення, що робить питання сприйняття криптовалют і довшим, і складнішим.

Цікаво! Помиляються навіть відомі люди, які є символами технологічного прогресу. Зокрема, співзасновник Microsoft та мільярдер Білл Гейтс на початку 90-х відкрито заявив, що його компанію не цікавить інтернет. Проте всього через два роки стало зрозуміло, що Microsoft просто більше не може ігнорувати всесвітню павутину.

Також не варто забувати, що навколо криптовалют завжди існувало багато неперевіреної та маніпулятивної інформації, а це лише заважає розібратися у цьому питанні. Згідно з дослідженням Gradus Research на замовлення криптобіржі WhiteBIT, основною причиною не користуватися криптовалютою респонденти називають брак знань та розуміння (64%).

З попереднім пунктом частково пов’язані численні побоювання, які мають люди щодо криптовалют. Зокрема, страх не розібратися, не впоратися і втратити гроші.

Криптовалюти – це не складно, і ось докази

Насамперед варто зазначити, що люди на щоденній основі користуються різними приладами або проводять операції, про які знають далеко не все. Навряд чи кожен може розповісти про всі етапи, через які проходять гроші з картки під час оплати послуг або товарів. Проте це не зупиняє людство від використання як електронних грошей, так і платіжних карток.

Важливо! Водночас завжди краще дізнатися якомога більше як про індустрію, так і про цифрові монети. Фінансові рішення потрібно ухвалювати виважено, аби мінімізувати ризики. Але це не означає, що єдиний доступ до криптовалют можуть отримати лише люди з відповідною освітою або трейдери з Волл-стріт.

Виділимо ще деякі аспекти, які допоможуть спростувати популярний міф про складність криптовалютної індустрії.

  • Навчальні ресурси

Сьогодні у мережі у вільному доступі можна знайти безліч курсів, статей, відеоуроків і форумів, завдяки яким будь-хто має можливість вивчити основи криптовалют та розібратися у тому, як вони працюють. І їхня кількість лише зростає. Тим паче інформацію можна знайти українською й англійською мовами.

  • Доступність криптовалют зростає

У світі дедалі більше людей володіють криптовалютами. Станом на 2024 рік мовиться про понад 560 мільйонів осіб, згідно з даними Triple-A. За останні 5 років кількість користувачів зросла майже в 30 разів.

В Україні ж кожен четвертий заявив, що має цифрові активи, що становить 26% респондентів. Це результати опитування, яке провели на замовлення WhiteBIT. Нагадаємо, що Україна перебуває серед лідерів у рейтингу з використанням криптовалют у світі, посідаючи 6 сходинку за дослідженням Chainalysis.

Паралельно все більше компаній та сервісів впроваджують криптовалютні оплати, спрощуючи доступ та використання криптовалют у повсякденному житті. Серед них – Microsoft, PayPal, Tesla тощо.

Також варто згадати про запуск Bitcoin-ETF та Ethereum-ETF в США. Це крок не лише до залучення ширшого кола інвесторів, але й ще більше визнання криптовалют у глобальному світі фінансів.

  • Автоматизація процесів у криптосвіті

Для усіх, хто не хоче надто занурюватися в технічні деталі криптовалют, існують сервіси автоматичного інвестування та торгівлі. Завдяки цьому використання крипти стає значно простішим.

До прикладу, мовиться про інструменти для аналізу ринку криптовалют, готові та доступні стратегії для інвестицій і трейдингу, торговельні боти, види пасивного доходу на крипті тощо. Наприклад, одним із найпростіших варіантів отримання доходу без активної діяльності є криптодепозити. Про усі переваги та нюанси цього інструмента – читайте тут.

  • Розвиток інфраструктури

Криптовалюти – це індустрія, яка стрімко зростає. Також вона насичена конкуренцією. Саме тому учасники ринку мають боротися за своїх клієнтів. На сьогодні відомо про щонайменше 215 криптовалютних бірж. Загальний обсяг торгів цих платформ за 24 години оцінюють у 128 мільярдів доларів. Тоді як резерви криптобірж наразі становлять 197 мільярдів доларів.

Сучасні криптовалютні платформи дбають про свою репутацію, безпекові аспекти діяльності, а також пропонують користувачам високий рівень підтримки, доступ до мобільних додатків та інтеграцію з банківськими картами. Простими словами: платформи роблять усе, аби операції з криптовалютами були простими та зручними, як і шлях користувача від початку до кінця.

Отже, історія показує: перша реакція на будь-яку нову технологію – це опір та недовіра. Проте з часом усі побоювання і страхи відходять на другий план, оскільки вони поступаються місцем знанням та розумінню. Це доказ того, що міфам немає місця у сучасному світі, а майбутнє – за розвитком та рухом у ногу з часом.

Тим паче криптовалюти стають все доступнішими та безпечнішими, а краще розуміння цієї технології відкриває нові можливості для її використання та ширшої інтеграції навіть у повсякденному житті. Більше про популярні криптоміфи та навчальні курси можна дізнатися за посиланням.