Про які результати свідчить дослідження

Одна з найбільших європейських криптобірж WhiteBIT провела дослідження разом з Gradus Research.

Читайте також Інфляція більше не проблема: які інструменти допоможуть не помічати зростання цін

За його результатами, 26% українців серед опитаних мешканців міст з населенням понад 100 тисяч стверджують, що володіють криптовалютами.

Ця цифра – більше ніж чверть опитуваних, показує значний рівень сприйняття криптовалюти й ставить Україну та її населення на крок ближче до mass adoption, або масового впровадження технології блокчейн та криптовалют у повсякденне життя.


Активи, якими володіють українці / Інфографіка – WhiteBIT

Чому українці користуються криптою

  • Ті, хто володіє криптовалютою

Серед причин, чому вони користуються криптовалютою, українці вказують на її популярність та актуальність (47%), інвестиційні можливості (40%) та потенційно високий дохід (38%). Не менш популярними є такі фактори як захист від інфляції, відкритість, доступність та анонімність.


Причини користування криптою / Інфографіка – WhiteBIT

  • Ті, хто не користується криптовалютою та не володіє нею

Як видно з дослідження, 50% опитаних зацікавлені у тому, щоб почати користуватися цифровими активами, а 37% — не зацікавлені. Таким чином, ми бачимо, що більшість тих, хто ще не володіє криптовалютою, у майбутньому розглядає можливості її придбання, що відкриває нові горизонти розвитку індустрії в Україні.


Який рівень зацікавленості до крипти / Інфографіка – WhiteBIT

Для цього є вирішення, а саме WhiteBIT разом з Мінцифрою запустили у 2022 році програму "Криптограмотність і блокчейн", що доступна на платформі Дія.Освіта.

  • Вона налічує понад 100 годин фундаментальної інформації про блокчейн, криптовалюти та технології Web3.
  • WhiteBIT розробила блок із завданнями, виконуючи які можна розібратися з функціоналом бірж та обмінних операцій, самостійно дослідити стартапи та криптопроєкти, навчитися оперувати протоколами DeFi та лаунчпадами.

Як розповідає засновник криптобіржі Володимир Носов, криптовалюти дуже швидко інтегруються в усі звичні сфери людського життя і відіграватимуть в них ключову роль.

Володимир Носов

Засновник та СЕО WhiteBIT

Саме тому розбиратися, вивчати та опановувати технології блокчейн потрібно вже сьогодні. Це дасть можливість окремій людині чи цілим напрямам бізнесу в майбутньому не втратити свої позиції, не пасти задніх та не випасти із загальносвітових економічних процесів.

Також експерти WhiteBIT з професорами Києво-Могилянської академії запустили першу в Східній Європі магістерську сертифікатну програму "Блокчейн-технології" для студентів магістратури факультету інформатики НаУКМА, спрямовану на здобуття знань та навичок у сфері блокчейн.

Які думки в українців про крипту

Якщо говорити про переконання щодо криптовалют, то 53% респондентів згодні з твердженням, що криптовалюта – це майбутнє грошей, їх новий вид чи нова фінансова система.

А 74% українців вірять, що на криптовалюті можна заробити. Такі оптимістичні твердження відображають загальне сприйняття ідеї криптовалют та готують підґрунтя для подальшого розвитку цієї галузі*.


Думки українців щодо криптовалюти / Інфографіка – WhiteBIT

Результати дослідження підтверджують, що криптовалюти мають великий потенціал у сучасній Україні. Значна кількість людей вірить у них і активно користується, бачачи можливості заробітку на цифрових інвестиціях.

Що більш цікаво, більшість людей, які ще не користуються цифровими активами, проявляють зацікавленість у них. Своєю чергою, це вказує на перспективи розвитку ринку криптовалют в Україні.

Коротко про криптобіржу

  • WhiteBIT – одна з найбільших європейських централізованих криптобірж родом з України, заснована у 2018 році.
  • На біржі представлено понад 520+ торгових пар, 270+ активів та 10 державних валют.
  • Компанія співпрацює з Національним університетом "Києво-Могилянська академія", МЗС України, є партнером Національної збірної команди України з футболу, футбольних клубів "Барселона" та "Трабзонспор", Lifecell та кіберспортивної платформи FACEIT.
  • Мета WhiteBIT – масове впровадження технології блокчейн в Україні та світі.