Газ для населення може подешевшати у травні, – Коболєв

27 квітня 2020, 16:44
Читать новость на русском

Ціни на газ для населення у 2020 році вже впали на 38%, лише від початку квітня – на 15%. Втім голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв прогнозує, що падіння цін лише продовжуватиметься.

Про очікування подальшого падіння цін на газ Коболєв розповів в ефірі одного з телеканалів. Про це у фейсбуці повідомляє "Нафтогаз".

До слова Тарифи на газ у травні 2020: скільки заплатять українці

Ми очікуємо, що в наступні місяці ціна газу також знизиться. Важко передбачити, наскільки. Зараз ринок дивує багатьох аналітиків. Ми нещодавно побачили від'ємну ціну на нафту. Це був короткий епізод, але був, і він безпрецедентний,
– наголосив голова "Нафтогазу".

Коболєв також нагадав, що наразі чиста ціна газу як товару становить менше, аніж 3 тисячі гривень за одну тисячу кубометрів. Та ціна може стати ще нижчою, якщо буде конкуренція за споживача на ринку газу для населення.

"Наразі така категорія, як населення, споживає газ від приватних постачальників газзбутів. Якщо регулятор дозволить вільно обирати постачальника, не бути прив'язаним до однієї компанії, то ціна буде ще меншою", – переконаний Коболєв.

До речі! Володимир Зеленський у своєму зверненні 27 квітня зауважив, що ціна на газ для населення у квітні 2020 року була найнижчою за останні 4 роки.

Коболєв також підкреслив, що нині у сховищах рекордні запаси газу – значно вищі, ніж були минулої весни. Відтак "Нафтогаз" навіть не імпортує газ, це роблять лише приватні трейдери.

"Я думаю, наступної зими ми використаємо надлишковий газ з попередньої осені. Перед переговорами з "Газпромом" ми ж готувались до потенційної газової кризи, тому й створили додатковий запас газу. У нас на початку сезону було понад 21 мільярд кубометрів газу", – розповів Андрій Коболєв.

Що відомо про падіння ціни на газ?Ціна на газ для населення у квітня знизилася на 15%. Відтепер блакитне паливо коштує 3,71 гривні за спожитий кубометр газу.

Серед імовірних причин такого падіння є глибока світова криза, яка відчутно позначилася на цінах на енергоносії. Ще одна причина – кінець опалювального сезону, коли ціна на газ традиційно знижується.