Україна готова до повного припинення транзиту російського газу взимку, але є ризики
Джерело:
Інтерфакс-УкраїнаОператор української газотранспортної системи може використати системи у реверсному режимі. Станеться це у разі повного припинення транзиту російського газу.
Однак, як сказав голова "Оператора ГТС України" Сергій Макогон в інтерв'ю, є певні ризики.
Важливо Газ, світло та вода: якими будуть тарифи цієї осені
Макогон нагадав, наша система вже переходила у реверсний режим у 2006, 2009 та 2019 роках, коли "Газпром" зупиняв транзит.
Відсутність транзиту не несе невирішуваних технічних проблем для української ГТС. Хоча буде складно. Ми маємо різні сценарії дій та рішень, які застосовуватимуться під час опалювального сезону залежно від ситуації,
– додав він.
За його словами, на сьогодні значно знизились обсяги транспортування газу, це дає можливість здійснювати резервування, необхідне для перемикання в процесі транспортування газу, або застосовувати нестандартні рішення для забезпечення газом споживачів України та виконання обов'язків по транзиту.
"Ми підготували всі реверсні схеми… Якщо буде достатньо власного видобутку, газу в ПСГ та імпорту, то ми впораємося навіть без суттєвих обмежень споживачів", – сказав Макогон.
Про які ризики мовиться
Голова "Оператора ГТС України" зазначив, що наявність транзиту гарантує цілісність магістральних газогонів.
"І якщо на рівні кремля буде ухвалене політичне рішення про припинення транзиту до ЄС через Україну, є ризик, що наша газотранспортна інфраструктура буде частково знищена агресором. Це створить проблеми і для транспортування всередині України, тому що у нас єдина ГТС для транзиту та місцевого транспортування", – додав він.
Зверніть увагу! Основні ризики для опалювального сезону в Україні пов'язані навіть не із забезпеченням ресурсами, а з цілісністю самої інфраструктури для теплопостачання. З настанням холодів основною мішенню Росії можуть в першу чергу стати українські ТЕЦ і ТЕС.Верховна Рада зробила ще один крок до теплої зими
Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що Верховна Рада внесла зміни до закону "Про держбюджет на 2022 рік", який передбачає виділення 12,7 мільярда гривень на закупівлю газу. Це рішення підтримали 266 депутатів. Згідно з документом, кошти виділяються Міністерству енергетики на видатки за новою бюджетною програмою "Придбання природного газу для проходження опалювального сезону 2022 – 2023 років" шляхом збільшення державних зовнішніх запозичень.
Разом з тим очільник Кабміну Денис Шмигаль розповів, що Україна отримала пакет фінансової допомоги від Канади. Він назвав це "черговим кроком солідарності" зі сторони Канади. Йдеться про 450 мільйонів канадських доларів. Ці кошти одразу планували спрямувати на придбання газу у рамках опалювального сезону
Зима вже близько, а в Маріуполі люди досі живуть у підвалах: дивіться відео