Україна влітку зможе отримати доступ до терміналів скрапленого газу Литви і Польщі, – Макогон
Джерело:
фейсбук Сергія МакогонаГазогін GIPL, що є інтерконектором між Польщею та Литвою, запрацював 1 травня. Він приєднав країни Балтії до загальноєвропейського газового ринку й нині є хорошою перспективою для України.
Гендиректор Оператора ГТС України Сергій Макогон зазначив, що запуск GIPL є значним проривом у питанні енергетичної безпеки всього регіону. Про це він написав на своїй офіційній сторінці у фейсбук.
Читайте також Фінляндія готується до припинення постачання газу з Росії і обіцяє жорсткіші санкції
Чим запуск GIPL вигідний Україні
Макогон підкреслив, що запуск інтерконектора між Польщею та Литвою ускладнює намагання російського "Газпрому" шантажувати ці країни газом.
Вже найближчими днями на термінал скрапленого газу у Клайпеді прибуде танкер з вантажем СПГ LNG для Польщі. А після закінчення інтерконектора Польща – Словаччина влітку цього року доступ до терміналів СПГ у Польщі та балтійських країнах отримає й Україна,
– пояснив генеральний директор Оператора ГТС України.
Запуск газогону GIPL: що відомо
- 1 травня компанія Amber Gid, що є оператором газотранспортної системи Литви, повідомила про запуск газогону GIPL.
- Газогін, завдовжки 508 кілометрів, інтегрує країни Балтії та Фінляндію до загальноєвропейського газового ринку.
- У компанії повідомили, що наразі газ транспортується у напрямку Польщі, але, залежно від потреб, він може постачатися і в напрямку Литви.
- При тому, що GIPL запрацював 1 травня, офіційний його запуск в експлуатацію передбачений 5 травня. "Церемонія" відбудеться у Литві.
- Потужність транспортування ресурсу газогоном протягом наступних п'яти місяців хочуть встановити на рівні 217 тисяч кубічних метрів газу за годину. Таким чином GIPL зможе транспортувати майже 2 мільярди кубічних метрів енергоресурсу на рік, втім згодом об'єм може зрости ще більше.
До слова, це не єдиний незалежний від Росії газовий проєкт у країнах Європи. Так, 1 травня стало відомо, що країни східного регіону домовились про будівництво й інших газогонів. Наразі планується щонайменше 3 нових газопроводи між такими державами:
- Греція та Болгарія;
- Румунія та Болгарія;
- Чехія та Польща.
Щоб позбутися залежності від російського газу, будуватимуть нові газопроводи / Інфографіка 24 каналу
Не пропустіть – боєць "Азову" Капранов припустив, коли впаде Росія: дивіться відео