Газопровід між Грецією та Болгарією

Зазначається, що до червня має бути готовий газопровід між Грецією та Болгарією, який дозволить двом країнам та їхнім сусідам отримати доступ до нових джерел постачання.

Читайте також: В уряді Болгарії впевнені, що зможуть замінити постачання газу з Росії

Цей новий трубопровід будують через те, що Росія припинила поставки газу до Польщі та Болгарії через вимоги платити в рублях. Москва висунула ці вимоги 1 квітня – після того, як західні країни ввели проти них санкції через вторгнення Росії в Україну. Але такі зміни в розрахунку не передбачені контрактами та порушували б запроваджені санкції. Тому країни ЄС та G7 відмовились виконувати нові вимоги Кремля.

Новий газопровід від грецького міста Комотіні до міста Стара Загора в центральній Болгарії коштує 240 мільйонів євро. Проєкт фінансується залученими країнами, а також ЄС.

Об'єднання Румунії та Болгарії проти Росії

Тим часом лідери Болгарії та Румунії також оголосили про плани спільної роботи, щоб зменшити тиск Росії на газовий ринок.

Прем'єр-міністр Болгарії Кирил Петков заявив, що вони можуть купувати газ в Румунії, відправляти його до Туреччини, а звідти до Болгарії через Грецію. Він додав, що розглядатиме Азербайджан як можливе нове джерело газу.

Після переговорів з прем’єр-міністром Болгарії Президент України Володимир Зеленський заявив, що обидва лідери погодилися ремонтувати пошкоджену українську військову техніку на болгарських заводах, щоб потім повернути її в Україну.

Газопровід із Чехії в Польщу

Польща та Чехія збираються відновити переговори щодо будівництва газопроводу Stork II. Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що його країна також зацікавлена ​​в купівлі побудованих терміналів СПГ у Польщі. Чеська Республіка більш ніж на 90% залежить від російського газу.

Обговорення навколо газопроводу Stork II раніше були припинені, але обидві країни заявляють, що тепер відкриті для енергетичної співпраці.

Будівництво нових газопроводів

Щоб позбутися залежності від російського газу, будуватимуть нові газопроводи / Інфографіка 24 каналу

Варте уваги – у Польщі розповіли, як ставляться до газового шантажу Росії: дивіться відео