Україна ввійшла до топ-10 ядерного рейтингу

1 листопада 2015, 10:35
Читать новость на русском

Україна ввійшла до першої десятки рейтингу країн світу за кількістю атомних реакторів на електростанціях, а також за об'ємом електроенергії, виробленої за її допомогою.

Видання The Economist створило інтерактивну карту за інформацією з виробництва ядерної енергетики у світі та відповідний рейтинг країн за цими показниками.

До списку увійшли 30 країн, що мають найбільші потужності та кількість виробленої енергії ядерними станціями.

У рейтингу країн за об'ємом виробленої енергії Україна посіла 8 місце. У 2014 році наш показник був на рівні 83,1 кіловат-годин, що склало 49,4% від усієї електрики, що була вироблена в Україні за рік. За цим показником ми випередили Швецію, Сполучене Королівство, Індію, Румунію тощо.

Загальний світовий обсяг сягнув 2411 кіловат-годин.

За кількістю реакторів Україна також опинилася в топ-10. Із 13 активними реакторами ми посіли 10 сходинку. Лідерство тут утримують США — 99. Також у нашій державі планують спорудити ще два реактори.

Журналісти відзначають суперечливу тенеденцію в атомній енергетиці. Цього року вперше після вибуху на АЕС "Фукусіма-1" у Японії проведено спробу відновити імідж ядерної електрики.

Так у жовтні у США новий завод із штату Теннесі, що використовує енергію атому, отримав ліцензію. Він став першим подібним за 20 років. Велика Британія також прийняла рішення про будівництво АЕС нового покоління в Хінклі-Поінт. У Японії перезапустили 2 із 43 реакторів, що зупинилися в 2011 році, а Китай має намір потроїти свій ядерний енергетичний потенціал до 2020 року.

Утім ядерний світ розділився на два табори. У Німеччині діє програма із закриття 8 реакторів до 2022 року, найбільша атомна індустрія Європи — французька — за десятиліття скоротить виробництво електроенергії із 75% від загальнонаціонального обсягу до 50%. Навіть у деяких штатах США заявляють про кризу галузі ядерної енергетики.