Хто з родини військовослужбовця має право на виплату в разі його смерті

4 липня 2024, 12:44
Читать новость на русском

18 червня Кабінет Міністрів ухвалив зміни до Постанови № 168, яка стосується виплат військовослужбовцям та їхнім сім’ям під час дії воєнного стану. Виплати можуть отримати члени сім'ї в обсягах, визначених самим військовослужбовцем.

Хто з сім'ї має право на виплату

На допомогу від держави мають право члени сімей захисників України, які загинули на фронті або померли протягом року після отримання поранення.

Читайте також Коли нараховується зарплата військовим і чому її можуть затримати

Розмір такої одноразової грошової допомоги не може бути меншим за 15 мільйонів гривень.

Зауважте! Допомога виплачується не тільки сім’ям громадян України, але й родинам іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах проходили військову службу та захищали суверенітет нашої держави.

Законодавство визначає коло осіб, які мають право на виплати після загибелі військовослужбовця. До них належать:

  • Діти, включаючи усиновлених, народжених після смерті військовослужбовця, а також діти, щодо яких загиблу особу було позбавлено батьківських прав за життя.
  • Вдова або вдівець.
  • Батьки або усиновлювачі загиблого, якщо вони не були позбавлені батьківських прав або їхні батьківські права були поновлені.
  • Онуки загиблого, якщо на момент його смерті їхні батьки також померли.
  • Цивільні дружини та чоловіки, за умови, що вони не перебувають в інших офіційних шлюбах, а факт проживання однією сім’єю встановлено рішенням суду.
  • Інші особи, які за законом перебували на утриманні загиблого.

Згідно із законом, 15 мільйонів гривень розподіляються між всіма членами сім’ї у рівних частинах.

Довідково! Захисники також мають право самостійно визначити, хто отримає гроші у випадку їхньої смерті, а також розподілити між ними частки у відсотках. Військовий може скласти особисте розпорядження у письмовій довільній формі в разі своєї загибелі, в якому перелічить осіб, які отримають виплати, та вкаже розмір їхньої частки у відсотках.