Восени варто чекати зростання напруги в суспільстві, – експерт

19 серпня 2016, 07:02
Читать новость на русском

В розхитуванні внутрішньої ситуації в Україні більше зацікавлені зовнішні сили, аніж внутрішні. Країна перебуває в ситуації, коли вона стоїть на краю прірви, а їй пропонують зробити крок уперед.

Таку думку сайту "24" висловила політичний експерт Тетяна Лупова, коментуючи останні події, що відбуваються в Україні.

У суспільстві ситуація дуже напружена. Такого шквалу інформації з усіх боків, негативу, штучно створених конфліктів не було давно. Спеціально створюється атмосфера, щоб людей тримати в стресовому стані, аби в певний момент зіграти на потрібній темі і підштовхнути людей до певних дій,
– зазначає експерт.

Вона також зауважила, що деякі політичні сили розраховували на дострокові парламентські вибори цієї осені. Але перевибори не всім вигідні і багато хто боїться зміни нинішньої влади. Тому, вважає Тетяна Лупова, головне завдання українців – не сходити з розуму.

За словами політолога, восени варто очікувати зростання напруження в суспільстві.

Будуть створюватися будь-які інформаційні приводи, щоб відвернути увагу від тих же комунальних тарифів, від високих споживчих цін, податків. Але ціни восени після підвищення тарифів все одно зростуть. Зараз батьки зберуть дітей в школу і подивляться на ці ціни, і будуть дуже "раді",
– переконана вона.

Втім, запевняє експерт, навряд чи в загостренні ситуації зацікавлена влада. Тому що в такому випадку вона має шанси цю владу втратити. Але відвернути уваги від тарифів – у цьому влада може бути цілком зацікавлена.

"Але у нас проблема зі створенням контрольованих криз. Думаю, що владні представники повинні з обережністю ставитися до можливості загострення внутрішніх хвилювань", – зазначила Лупова.

Навряд чи зацікавлена в ослабленні країни і опозиція, говорить політолог. Тим більше, що зараз не ясно, хто ж насправді її представляє. Тому єдині, кому потрібне послаблення країни – зовнішні сили.

Щодо можливості осінніх акцій протесту, то, на думку Тетяни Лупової, це складно спрогнозувати. Українці обурені високими тарифами, ніякі субсидії їх не рятують. Та це ще не значить, що вони підуть протестувати.

Все це нагнітається. До прикладу, "Нафтогаз" вийшов у плюс і показує прибуток, то тоді питання: чому підвищують тарифи для населення? Українські громадяни не відчувають себе захищеними. Вони нікому не потрібні і кинуті на виживання. Наскільки це може спровокувати і хто скористається, важко сказати. Але штучно накручуються різні теми, щоб людей тримати в стресі,
– наголосила Тетяна Лупова.

Читайте також: Що відбувається з гривнею: зрозуміло про коливання курсу української валюти