Як зростатиме ВПП України у 2024 році: прогнозує НБУ

7 грудня 2023, 13:30
Читать новость на русском

Джерело:

НБУ

Попри війну, НБУ стверджує, що економіка України відновлюється. Ба більше, цей процес відбувається швидше, ніж очікувалося раніше.

Передбачається, що у 2024 році реальний ВВП України збільшиться на 3,6%. А у 2025 році  – зростання ВВП пришвидшиться до 6% після зниження безпекових ризиків. Це є головним припущенням прогнозу НБУ.

Читайте також: Чому міжнародні резерви України скорочуються четвертий місяць поспіль

Водночас очікується, що до кінця 2023 року ВВП країни зросте на 5%. Хоча ще на початку року експерти оцінювали можливі зміни на рівні менш як 1%.

Що таке ВВП

Валовий внутрішній продукт – сукупна вартість усіх товарів та послуг, створених на економічній території країни за певний проміжок часу з метою їх кінцевого використання.

Завдяки чому зростає ВВП 

Насамперед ВВП України зростає завдяки:

  • адаптивності українського бізнесу та населення до умов воєнного часу: навіть за складних умов підприємства змогли швидко й ефективно налагодити виробництво та логістику;
  • внеску аграріїв: цього року погодні умови сприяли високій урожайності, а за деякими культурами вона навіть була рекордною;
  • високим бюджетним витратам на армію, соціальну підтримку та проєкти відновлення пошкодженої інфраструктури;

Окрім цього, наявність стабільного внутрішнього середовища, яке характеризується помірною інфляцією, стійкими валютним ринком та надійною банківською системою – формує необхідну основу для подальшого економічного відновлення.

Який рівень інфляції прогнозуються

У листопаді Кабмін покращив прогноз інфляції на 2023 рік, зменшивши його з 14,7% до 7,1%. На наступний рік прогноз також покращили, зменшивши його з 10,8% до 9,7% (розрахунок від грудня до грудня).

Зменшення рівня інфляції в першу чергу пояснюється великою кількістю доступних продуктів харчування, завдяки високим врожаям, зростанням виробництва.

Що так інфляція

Інфляція – це зростання загального рівня цін, що відображує зниження купівельної спроможності грошової одиниці, пояснюють в НБУ. Варто зазначити, що чим вищий рівень інфляції у країні, тим більшу загрозу він несе для економіки.