Шлях до успішних фінансових цілей: ефективні стратегії та поради

1 липня 2024, 08:00
Читать новость на русском

Для досягнення фінансової мети варто зважати на дієві поради експертів. Завдяки ним набагато легше та швидше можна добитися поставлених цілей.

Як почати рухатися до фінансової мети

Будь-яка фінансова ціль особистості може виражатися у бажанні отримати певну суму грошей для збільшення капіталу або у бажанні придбати новий будинок, автомобіль тощо. Експерти зазвичай виділяють три типи фінансових цілей, які послідовно переходять одна в одну, залежно від терміну їх досягнення. Це можуть бути: короткострокові, середньострокові цілі, довгострокові цілі. 

Читайте також: Україна постачає електроенергію в Європу: чи справді це впливає на відключення

Таким чином, варто почати з кількох простих кроків:

  1. Перш за все, варто спочатку чітко та послідовно сформувати ціль або мету. Наприклад, якщо ви плануєте зробити косметичний ремонт, визначте точну дату, коли розпочнете це робити. Наступний крок – зробити необхідні прорахунки.
  2. наступне – прорахувати, яка сума вам знадобиться для досягнення вашої фінансової мети, або ж цілі. Якщо ваша фінансова мета вимагає значних витрат, то можете розбити довгострокову ціль на декілька короткострокових тощо.
  3. І останнє – почати накопичувати. Візьміть суму, яку хочете заощадити, і поділіть на той часовий період, за який ви плануєте досягти своєї мети. Тепер ви знаєте, яку суму потрібно заощаджувати з кожного доходу, щоб досягти цієї цілі.

Ефективні поради у досягненні цілей

  • Починайте з малого. Досить важко щось запланувати й тут же досягти чого-небудь грандіозного одразу. Краще починати з невеликих і короткострокових цілей. Їх реалізація надихне вас та підготує до більш серйозних фінансових завдань.
  • Обирайте якість, а не кількість. Не варто ставити перед собою занадто багато цілей, адже так ви ризикуєте не сконцентруватись на жодній з цілей.
  • Розбивайте досягнення цілей на етапи. Для підтримки мотивації й відстеження прогресу ваші довгострокові та середньострокові цілі варто розбивати на декілька більш дрібних етапів.
  • Дайте собі час на досягненні цілі. Чим глобальніше ваша фінансове завдання, тим більше часу для реалізації вона потребує. Тож, експерти не радять одночасно ставити перед собою більше ніж 2 – 3 довгострокові цілі.
  • Коригуйте цілі та задачі. Запланувати що-небудь конкретне на тривалий термін досить складно. Особливо в умовах не завжди стабільної економіки. Не варто відмовлятися від них зовсім, краще змінити план з їх досягненню.
  • Ведіть облік цілей та задач. Після постановки цілей вкрай бажано зафіксувати їх. На папері, в телефоні чи будь-де інде. Так ви будете скільки потрібно грошей загалом, скільки часу залишилося до виконання, яких результатів ви досягли.
Бажаєте інвестувати у криптовалюти, але непокоїтеся за безпеку своїх коштів та особистих даних? Безпека — це один із пріоритетів WhiteBIT – централізованої криптобіржі з українським корінням. Компанія входить у трійку найбезпечніших бірж у світі за рейтингом сертифікаційної платформи CER.live та відповідає найвищим вимогам до рівня безпеки згідно з аудитами Hacken.io — провідних спеціалістів з надання послуг у сфері кібербезпеки.