Як скоротився обсяг проблемних кредитів за перше півріччя 2021 року

3 серпня 2021, 11:53
Читать новость на русском

Джерело:

фейсбук НБУ

В Національному банку Україні розповіли, що обсяг проблемних кредитів в українських банках зменшився з січня по червень 2021 року на 25 мільярдів гривень. Також скоротилась за цей період частка непрацюючих кредитів.

Частка непрацюючих кредитів

Частка непрацюючих кредитів (NPL) скоротилася з січня по червень з 41% до 37,2%, тобто на 3.8 відсоткових пунктирів, що є найкращим результатом з початку 2017 року, відколи обсяг NPL визначається за оновленою методологією. 

Цікаво Облікова ставка: чи будуть ще підвищення до кінця 2021 року

Нагадаємо, що у 2020 році частка непрацюючих кредитів у банках знизилася на 7,4 відсоткових пунктири до 41%

Частка кредитних портфелів в банках усіх груп

Також в НБУ розповіли, що якість кредитних портфелів покращилася в банках усіх груп, а найкраща динаміка спостерігається в банків з іноземним капіталом. Відтак частка NPL у банків із приватним українським капіталом вперше скоротилася до рівня нижче 12% та є найкращою серед усіх груп.

Державні банки з початку року скоротили обсяг непрацюючих кредитів на майже 15 мільярдів гривень, проте вони досі акумулюють понад 70% NPL-портфеля банківського сектору.

Як змінилась частка непрацюючих кредитів 

Зверніть увагу! У Мінфіні 25 березня розповідали, що за підсумками 2020 року портфель NPL скоротився на 22%, або ж на 87 мільярдів гривень

Чому для України важливе зниження частки NPL

Державні банки продовжують реалізацію планів зі зниження NPL, ухвалених Радою з фінансової стабільності. Регулятор відмітив, що є необхідною передумовою для підвищення їх інвестиційної привабливості та одним зі структурних маяків програми співпраці України з МВФ. 

Нагадаємо, що 2 серпня керівництво МВФ затвердило виділення грошей країнам для відновлення після COVID-19, Україна отримає 2,7 мільярда гривень. Однак, в України є ще програма з МВФ в рамках угоди stand-by за якою ми також можемо отримати гроші, якщо будуть проведені певні реформи.

До теми Дуже потрібні гроші: чи отримає Україна транш МВФ перед піковими виплатами боргу