Як не потрапити на підробку ігристого вина
Українці будуть економити на новорічних смаколиках. Адже з початку року харчі подорожчали на третину.
А напередодні свят фахівці через спекуляцію прогнозують ще один стрибок цін. Ще на 20 відсотків. Особливо подорожчають червона ікра та ігристі вина. Останні за рік вже додали у ціні близько 70%.
Читайте також: Подорожчання алкоголю і попит: питимуть чи ні
У виробників ігристих вин нині "жнива". Фахівці кажуть, не варто кидатися на надто дешеве ігристе. Його вартість має сягати не менше 50 гривень. Такі виготовлені акратофорним методом. Період його дозрівання — від трьох місяців.
У вартість закладена вартість пляшки та корку, що, до слова, не має бути пластмасовим. Це перша відзнака дешевого продукту чи фальсифікату, кажуть фахівці.
Традиційно українці полюбляють солодкі ігристі вина. Їх до Нового року купують найбільше. А от улюблений французами "брют" у нас не в пошані. Фахівці радять запастися напоєм заздалегідь. Адже за 2 тижні до свята можна натрапити на підробку.
Читайте також: Червона ікра може подорожчати до новорічних свят
Звертайте увагу на етикетки. Малюнок має бути чітким без дефектів. Пляшка темно-зеленого кольору і не легша за 1 кілограм. І не варто купувати напій з рук.
До слова, мінімальні роздрібні ціни використовуються як інструмент боротьби з нелегальним виробництвом, кажуть експерти. Останнє їх підвищення було узгоджене між урядом і виробниками.