Яку дохідність принесуть гривневі депозити восени

19 вересня 2024, 10:59
Читать новость на русском

Ближче до кінця вересня ситуація в сегменті банківських вкладів може значно покращитися. Йдеться про зростання цікавості з боку громадян до розміщення коштів на гривневих депозитах.

Що відбувається у депозитному секторі

Банкір Дмитро Замотаєв у коментарі 24 Каналу наголошує, що зараз інфляційний тиск є до міри контрольованим, він не вибивається за раніше відкориговані прогнози. Так, приміром, з початку року інфляція склала 7,5%, а за підсумками року це значення прогнозується на рівні 8,5%.

Читайте також У 2025 році витрати на соціальні виплати планують скоротити

 

Дмитро Замотаєв

Директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку

Літній період став для багатьох потенційних вкладників певною психологічною паузою, так би мовити, до "з’ясування обставин" і розуміння ситуації на валютному ринку. У серпні-вересні на валютному ринку спостерігається період балансу між попитом і пропозицією, а загальні курсові показники майже не змінилися.

Замотаєв наголошує, що цього тижня спрацює "сезонний фактор". Саме восени в сегменті гривневих вкладів спостерігається збільшення активності громадян на 10 – 15% порівняно з літнім періодом.

Облікова ставка залишається на рівні 13%, а ставка за 3-місячними депсертифікатами на рівні 16%. Тобто умови формування дохідності гривневих вкладів є незмінними,
– наголошує банкір.

Яку дохідність дають гривневі депозити зараз

Завдяки інерції, найближчим часом в сегменті депозитів спостерігатиметься певна "двоїстість". У короткостроковій перспективі пріоритети громадян розділяться навпіл між ультракороткими та довготривалими вкладами.

Разом з тим, певна невизначеність в країні змушують громадян "перестраховуватися" і знову дивитися в бік ультракоротких вкладів. А очікуване зростання військового збору саме по собі стане чинником, що зменшить цікавість до тривалих вкладів,
– уточнює Замотаєв.

  • середні ставки за вкладами на 3 – 6 місяців сягнуть 10% річних;
  • на 9 – 12 місяців сягнуть 11 – 12% річних;
  • на 1 – 2,5 роки – 13% річних (в окремих випадках вкладник може отримати до 15% доходу).

Як зауважує банкір, на наступному тижні, після досить тривалої паузи на ринку можлива поява ознак пожвавлення: адже гривневі вклади, попри інфляцію та зростання цін, залишаються найбільш прийнятним механізмом для збереження та примноження наявних коштів. Питання полягає лише в тому, який термін вкладу оберуть громадяни.