Що подорожчає до кінця року: експерти зробили прогноз
В Україні зростає рівень інфляції, а деякі категорії товарів у річному вимірі подорожчали удвічі, а то і навіть втричі. Тож Економіка 24 вирішила запитати експертів, чого чекати від цін на продукти пересічному населенню до кінця цього року.
Що буде з цінами до кінця року
На думку економічного експерта Олега Пендзина, до кінця року варто очікувати подорожчання хліба, круп, молочної та м’ясної продукції тощо. Разом з тим він зауважує, що картопля нині дешевша навіть, ніж була до війни, але десь починаючи з листопада – грудня й вона почне зростати у ціні.
Читайте також Паспорт, репутація і квиток в кіно: як використовуватимуть NFT у майбутньому
Все буде дорожчати. Ми маємо у вересні інфляцію 24%. Національний банк та Міністерство економіки заявило, що до кінця року буде 30%. Продовольча корзинка буде десь під 38% росту.
Також експерт прогнозує зростання вартості яєць, хоча й в Мінагро запевняють, що продукт почне знижуватись у ціні й стабілізується. На думку Пендзина, до кінця року варто очікувати зростання ціни яєць до 10%. Однією з причин подорожчання яйця можуть стати приготування українців до новорічних свят.
Чи буде яйце дорожчати? Думаю, що так. Воно буде дорожчати й ще обов'язково побачимо здорожчання яйця перед Новим Роком, коли буде ажіотажний попит, коли люди будуть готуватись до Нового Року. Війна не війна, а готуватись до нового Року будуть всі. Тому я думаю, відсотків на 7 – 8 ще яйце подорожчає, до 10% до кінця року. В реальності десяток буде десь 55 – 57 гривень, в середньому,
– прогнозує він.
До теми Що буде з цінами на яйця: прогноз експерта
Чи подешевшають якісь продукти
На думку аналітика УКАБ Максима Гопка, не варто чекати зниження цін на якісь продукти, хоча й не виключає, що якісь товари можуть зупинитись в цін. "Наприклад, зараз подешевшали гриби на 20 – 30% за останніх декілька днів, оскільки сезон", – пояснює він. Також яблука та фрукти зараз не дорожчають через хороший врожай й надалі можуть триматись у ціні.
Загалом подорожчає все просто у різному відсотковому співвідношенні, зважаючи на вже згадані енергетичний фактор, зерновий коридор, ситуацію на фронті тощо.