Якою буде інфляція в Україні до кінця 2021 року: у НБУ дали відповідь
Джерело:
Національний банк УкраїниНацбанк очікує, що за результатами року рівень інфляції в Україні складе приблизно 10%. Також інфляція прогнозовано продовжить знижуватись й у наступному році.
Інфляцію за результатами 2021 року
Під час пресконференції заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук нагадав, що інфляційний жовтневий інфляційний прогноз регулятора був на рівні 9,6%. Однак нині інфляція йде дещо вище тієї траєкторії, яку закладав Нацбанк у свій прогноз.
Цікаво НБУ назвав основні ризики для економіки України
Наразі ми бачимо, що інфляція уповільнюється, але йде трошки вище тієї траєкторії, яку ми закладали в свій прогноз. Близько 10% ми будемо мати на кінець року, якщо не станеться якихось значних сюрпризів. Тренд на уповільнення інфляції продовжиться,
– зазначив він.
Інфляція у жовтні
За результатами жовтні інфляція в Україні сповільнилась до 10,9% річних, після 11% у вересні. Однак вона все ще набагато вища за цільовий діапазон НБУ у 5±1% річних.
Серед додаткових проінфляційних ризиків у НБУ виокремили наступні:
- Посилення геополітичної напруги, а саме стягування Росією військ біля кордонів з Україною та інформація в іноземних ЗМІ стосовно можливої повномасштабної агресії з боку Росії.
- Зростання світових цін на газ.
- Прискорення глобальної інфляції, що спонукає світові центробанки до швидшого посилення монетарної політики (підвищення облікової ставки). Наприклад, у Бразилії регулятор підвищив її на 150 базисних пунктирів до 9,25% річних.
Читайте НБУ підняв облікову ставку до 9%: яка ситуація з інфляцією
Зверніть увагу! Інфляція продовжить поступово знижуватися наприкінці цього року та впродовж усього 2022 року.Як змінюватимуться ціни надалі
У НБУ зазначили, що рекордні цьогорічні врожаї та корекція світових цін сприятимуть сповільненню продовольчої інфляції. Навесні наступного року після завершення опалювального сезону також очікується зниження цін на газ у Європі.
Ситуація з інфляцією у світі
- У Єврозоні інфляція прискорилась до 4,1% річних, що є найвищим показником з 1997 року.
- У Великій Британії – до 4,2% річних.
- У США – до 6,2% річних, оновивши рекорд 1990 року. Базова інфляція, яка не враховує цін на енергоносії та продовольство, оновила 30 річний показник.
- У Туреччині вона оновила трирічний максим й становить 21,3% у порівнянні з показниками листопада 2020 року.
Ціни на газ у Європі б'ють історичні рекорди: дивіться відео