ЄС мобілізує 300 мільярдів євро, щоб відмовитись від російських енергоносіїв
Джерело:
ЄврокомісіяУ Євросоюзі пропонують залучити майже 300 мільярдів євро, аби швидко відмовитись від російських енергоносіїв.
Потрібно якнайшвидше стати незалежними від російського викопного палива. Тому ЄС піднімає ці амбіції на ще один рівень. Про це заявила глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
Читайте також Альтернатива ембарго: США пропонують G7 ввести мита на російську нафту, – ЗМІ
Політикиня оголосила пакет заходів, який отримав назву REPowerEU. Він допоможе ЄС заощадити більше енергії, прискорити відмову від російського палива та розпочати інвестиції в новому масштабі.
Що планують зробити
- Єврокомісія підвищує мету ЄС щодо енергоефективності до 2030 року з 9% до 13%. Також збільшують мету щодо відновлюваної енергії з 40% до 45%.
- Збираються прискорити процедури отримання дозволів для відновлюваних джерел енергії. Крім того, хочуть запровадити обов’язкове встановлення сонячних дахів для комерційних та громадських будівель до 2025 року, для нових житлових будинків – до 2029 року.
Урсула фон дер Ляєн визнала, що це потребує масштабних інвестицій та реформ. Тому ЄС мобілізує близько 300 мільярдів євро. За словами політикині, близько 72 мільярди євро становитимуть гранти та 225 мільярдів євро – позики.
У Єврокомісії зазначають, що у війні Росії в Україні поки не бачать кінця, а європейська енергетична безпека похитнулась. Тому Європі слід узгодити свої геополітичні та кліматичні інтереси на найближчі десятиліття.
Ембарго на російську нафту: що відомо
- У ЄС обговорюють шостий пакет санкцій проти Росії, який включає обмеження на закупівлі та використання російських енергоносіїв – нафтове ембарго. е важливо, оскільки саме нафта дає державі-агресорці 1 мільярд доларів щодня.
- На жаль, є країни, які не підтримують такі заходи. Зокрема Угорщина, яка вимагає за це від Євросоюзу до 750 мільйонів євро.
- Напередодні журналіст Рікард Йозвяк написав, що в ЄС не змогли знайти спільну мову щодо шостого пакета санкцій.
Може зацікавити – Як Європа домовиться з Угорщиною щодо нафтового ембарго: