Єврокомісія продовжила до середини вересня заборону на ввезення агропродукції з України

5 червня 2023, 23:21
Читать новость на русском

Джерело:

Єврокомісія

Європейська комісія 5 червня ухвалила рішення про продовження дії заборони імпорту української пшениці, кукурудзи, ріпака та соняшника до деяких країн ЄС. Нова заборона діятиме до 15 вересня.

Куди заборонили ввозити українське зерно

Це рішення продовжує чинну із 2 травня постанову ЄС, яка діяла до 5 червня. Водночас транзит цих зернових не забороняється.

Читайте також Ембарго на українське зерно: чи зможуть європейські фермери заблокувати вступ України до ЄС

Йдеться про такі країни Євросоюзу:

  • Болгарію;
  • Польщу;
  • Румунію;
  • Угорщину;
  • Словаччину.

У документі зазначено, що Єврокомісія створила спільну координаційну платформу для координації зусиль Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини, а також України. Це допоможе покращити торговельні потоки між Союзом та Україною, включно з транзитом сільськогосподарської продукції.

Що передувало

21 квітня міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини й Угорщини заявили, що зростання імпорту сільськогосподарської продукції з України нібито завдає шкоди сільськогосподарським виробникам ЄС. Особливо, зазначили вони, це стосується сусідів України, а також країн, що розташовані поруч із нею.

У зв'язку з цим Єврокомісії було спрямоване прохання розв'язати проблему імпорту української агропродукції – зокрема, заборонити імпорт низки позицій. Результатом цього стала заборона ввезення українських пшениці, кукурудзи, ріпака та соняшника до зазначених країн. Діяти вона мала до 5 червня – однак цей термін був продовжений.

Зверніть увагу! З 1 травня Туреччина запровадила 130% на імпортне мито зернових культур з України. Проте діятиме воно лише на частину продукції.

Крім того, Молдова, яка не є членом Євросоюзу, також хотіла заборонити імпорт українського зерна. Але після початку підготовки українським урядом повної заборони всього молдавського імпорту в Україну Кишинів різко передумав забороняти ввезення українського зерна.

Нагадаємо! Україна закликала не продовжувати заборону на імпорт її продукції. Адже для українських фермерів це означає ще більше ускладнення діяльності