Куди заборонили ввозити українське зерно

Це рішення продовжує чинну із 2 травня постанову ЄС, яка діяла до 5 червня. Водночас транзит цих зернових не забороняється.

Читайте також Ембарго на українське зерно: чи зможуть європейські фермери заблокувати вступ України до ЄС

Йдеться про такі країни Євросоюзу:

  • Болгарію;
  • Польщу;
  • Румунію;
  • Угорщину;
  • Словаччину.

У документі зазначено, що Єврокомісія створила спільну координаційну платформу для координації зусиль Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини, а також України. Це допоможе покращити торговельні потоки між Союзом та Україною, включно з транзитом сільськогосподарської продукції.

Що передувало

21 квітня міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини й Угорщини заявили, що зростання імпорту сільськогосподарської продукції з України нібито завдає шкоди сільськогосподарським виробникам ЄС. Особливо, зазначили вони, це стосується сусідів України, а також країн, що розташовані поруч із нею.

У зв'язку з цим Єврокомісії було спрямоване прохання розв'язати проблему імпорту української агропродукції – зокрема, заборонити імпорт низки позицій. Результатом цього стала заборона ввезення українських пшениці, кукурудзи, ріпака та соняшника до зазначених країн. Діяти вона мала до 5 червня – однак цей термін був продовжений.

Крім того, Молдова, яка не є членом Євросоюзу, також хотіла заборонити імпорт українського зерна. Але після початку підготовки українським урядом повної заборони всього молдавського імпорту в Україну Кишинів різко передумав забороняти ввезення українського зерна.