Санкції проти ядерної галузі Росії: Конгрес США ухвалив законопроєкт

15 грудня 2023, 14:50
Читать новость на русском

Джерело:

Bloomberg

Конгрес США підтримав законопроєкт про заборону закупівлі ядерного палива з Росії. Тепер ініціативу має підтримати президент США - Джо Байден.

Це є частиною ширшого плану з відновлення внутрішнього ланцюжка поставок урану до США та поступової відмови від ядерної залежності від Росії.

Читайте також: Третина доходів просто зникла: на Росію чекає крах нафтогазової галузі

Міністерству енергетики буде закуповувати щонайменше 20 метричних тонн на рік високозбагаченого реакторного палива, відомого як HALEU,  в американських компаній – до кінця 2027 року.

Цікаво! Відповідно до даних, наданих Управлінням енергетичної інформації США  –  Росія виступає основним постачальником збагаченого урану. 

Втім, раніше ухвалений Палатою представників законопроєкт, який забороняє весь імпорт російського урану після 2028 року – перебуває на розгляді в Сенаті.

Скільки Росія заробляє завдяки "Росатому"

Цього року російські ЗМІ поширювали інформацію про те, що виторг "Росатому" за 2022 рік перевищив 1,7 трильйона рублів, а прибуток зріс на третину в порівнянні з 2021 роком.

Зверніть увагу!  "Росатом" є одним з головних постачальників ядерного палива для країн Європи, без якого неможлива робота атомних станцій.

За даними дослідження "Роль "Росатома" у просуванні російського порядку денного у світі" Центру безпекових досліджень "СЕНСС", країна-агресорка фінансуючи та кредитуючи будівництво атомних електростанцій по світі, отримує вплив на дільність різних сфер на 30 – 60 років. 

  • Відтак така діяльність "Росатому" дозволяє Росії генерувати значні доходи до федерального бюджету. Це своєю чергою допомагає продовжувати війну в Україні.
  • Як свідчать дані Росатому, фінансова оцінка замовлень на найближчі 10 років складає 130 – 140 мільярдів доларів. А щорічний виторг державної корпорації від експорту ядерного палива, обладнання та послуг в останні кілька років становить 9 мільярдів доларів.
Зверніть увагу! Як пише Bloomberg, продажі російського ядерного палива та технологій за кордоном у 2022 році не впали, а зросли більш ніж на 20%.