У Швейцарії парламент підтримав конфіскацію активів Росії для репарацій Україні

7 березня 2024, 22:41
Читать новость на русском

Джерело:

Barrons

Швейцарські законодавці 7 березня підтримали пропозицію дозволити використання заморожених державних активів Росії для фінансування військових репарацій в Україні.

Відомо, що верхня палата парламенту проголосувала з результатами 21 – 19, ще троє утрималася від відповідної пропозиції. Що стосується нижньої палати, то вона відповідне рішення ухвалила ще минулого року.

Читайте також Як вбити російську нафтову економіку, – The National Interest

У Швейцарії – 8 мільярдів резервів і активів Росії

Наразі у Швейцарії прокладають шлях для роботи уряду над міжнародно-правовою основою, яка дозволить використовувати заморожені активи Росії, щоб спрямувати їх на репарації державам, які зазнали нападу.

Відомо, що у Швейцарії наразі зберігають понад 8 мільярдів доларів резервів та активів російського центрального банку.

"Факти дійсно дуже чіткі. Росія серйозно порушила міжнародне право. Тому вона повинна відшкодувати завдані збитки. Зараз тривають міжнародні дискусії щодо механізмів компенсації, і Швейцарія бере в них участь, використовуючи свої знання, навички і весь свій досвід у цій сфері", – заявив у верхній палаті парламенту міністр закордонних справ Ігнаціо Кассіс.

Тепер Берн намагатиметься створити міжнародно-правову базу, яка необхідна для розробки механізму відшкодування збитків на глобальному рівні. Його спрямують на те, щоб легально переказали країнам, які зазнали нападу, заморожені кошти центрального банку Росії або активи її державних компаній.

Звернімо увагу, що передували голосуванню жваві дебати у верхній палаті парламенту. Тоді існувало занепокоєння щодо того, чи може постраждати імідж Швейцарії, яка дотримується нейтралітету. Водночас виникало питання, чи достатньо робить Швейцарія тоді, коли в Європі точиться війна.

Швейцарія підтримує Україну

Крім того, Кассіс заявляв, що від початку повномасштабного вторгнення Швейцарія підтримала постраждале населення України на суму близько трьох мільярдів швейцарських франків (близько 3,4 мільярда доларів США).

Також уряд планує витратити близько 1,5 мільярда франків на нашу державу та регіон між 2025 та 2028 роками. Крім того, у її планах – провести мирну конференцію пізніше цього року.

Ми не повинні червоніти, коли говоримо про Україну на міжнародній арені, – сказав Кассіс, – чи то на фінансовому, дипломатичному чи гуманітарному фронті.

Швейцарія та дотримання нейтралітету

  • Швейцарія давно займає позицію добре озброєного військового нейтралітету. Вона відмовилася надавати Україну зброю або дозволять іншим державам, які мають зброю швейцарського виробництва, реекспортувати її до нашої країни.
  • Водночас вона долучилася до економічних санкцій ЄС проти Росії. Власне, у травні 2023 року міністерство економіки сповістило, що 7,4 мільярда швейцарських франків резервів і активів центрального банку Росії зберігають у Швейцарії.
  • Вона також заморозила 7,5 мільярда швейцарських франків російських фондів і активів, які належать або контролюються особами, компаніями або ж організаціями, які потрапляли під санкції.
  • Звернімо увагу, що за оцінками Асоціації швейцарських банкірів, у березні 2022 року клієнти з Росії тримали у банках Швейцарії близько 150 мільярдів швейцарських франків.