Заручниця президента: чому Гонтареву не відпускали з посади

10 квітня 2017, 21:00
Читать новость на русском

Валерія Гонтарева офіційно оголосила про свою відставку. Поки експерти ламають голову, хто отримає пост голови НБУ, сайт "24" пропонує розглянути політичну картину, у якій відбуватиметься це призначення.

Для української преси заява Гонтаревої не стала несподіванкою завдяки депутатові Ірині Луценко від "Блоку Петра Порошенка". Вона необачно проговорилися, що Валерія Гонтарева зібралася у відставку. За кілька днів у прес-службі Нацбанку цю заяву спростували, але стало цілком зрозуміло, що Гонтарева готується залишити свою посаду.

Читайте також: Гонтарева розповіла, чому йде з посади голови НБУ


Ірина Луценко випадково проговорилася про плани Гонтаревої піти у відставку

У Раді ділять посади

За офіційною версією, яку можна почути від самої Гонтаревої, вона виконала свою місію з очистки банківської системи, стабілізації економіки, а тому вважає свою місію завершеною. Крім того, Гонтарева завершила перемовини з МВФ, дочекавшись виділення наступного траншу.

Чомусь все-таки офіційне оголошення відставки відбулося лише сьогодні. Політичний експерт Віктор Небоженко пояснює, що нині у провладних фракціях "БПП" та "Народний Фронт" тривають інтенсивні перемовини, як поділити посади голови НБУ та досі вакантного місця голови Державної фіскальної служби.

Зволікання з офіційним звільненням Валерії Гонтаревої наштовхує на думку, що перемовини таки завершилися, або ж голова НБУ втомилася чекати, поки фракції нарешті домовляться і "відпустять" її у вільне плавання.

"Я навіть дещо затрималася на своїй посаді", – заявила на підсумковій прес-конференції Валерія Гонтарева, ніби говорячи перемовникам, моляв, хлопці, далі вже без мене. Який сценарій таки виявиться правдою – дізнаємося цього тижня, коли Верховна Рада збереться до сесійної зали.

Читайте також: Політолог озвучив найбільшу політичну помилку Гонтаревої

Конфлікт у коаліції вичерпано?

Водночас слід нагадати, що буквально минулого тижня між "Народним Фронтом" та БПП виник публічний конфлікт. Фронтовики відмовилися голосувати за кандидатів до Рахункової палати, бо не захотіли, аби президентський кандидат очолив цей орган.


Голова фракції "Народний фронт" закликав бойкотувати голосування призначення нового складу "Рахункової палати"

У "Народному фронті" жалілися, буцімто Порошенко забагато вже контролює у цій країні, а тому не хочуть дарувати президенту ще й Рахункову палату. "Народний фронт" продовжує ділити усю відповідальність за дії влади, але має набагато менше крісел, ніж БПП.

Безумовно, фронтовики будуть торгуватися за розширення своєї присутності у владних кабінетах. А тому саме "Народний фронт" може отримати лояльного голову Нацбанку України.

Швидке обрання наступника Валерії Гонтаревої свідчитиме, що у провладних фракціях знайшли спільну мову не лише у питанні голови НБУ, але й в усуненні інших розбіжностей, які турбують союзників Порошенка у Верховній Раді.

Читайте також: Експерт оприлюднив імена кандидатів на посаду голови НБУ