Таку думку висловив політолог Володимир Фесенко у коментарі УНН.
"Є мала ймовірність того, що цього тижня ВР затвердить нового голову НБУ. А це останній пленарний тиждень у квітні. Поновлює роботу у пленарному режимі Верховна Рада 16 травня. Відповідно, тільки у другій половині травня може бути призначено нового керівника Нацбанку. Хто це буде, питання залишається відкритим. Порошенко може ухвалити нетрадиційне, нестандартне рішення, як, між іншим, було у випадку з Гонтаревою", – зауважив він.
Читайте також: Чим запам'яталася Гонтарева на посаді очільниці НБУ: промовисті факти
За його словами, наразі найбільше шансів очолити НБУ мають голова правління "Райффайзен Банк Аваль" Володимир Лавренчук і голова правління Незалежної асоціації банків Роман Шпек.
Щоправда він підкреслив,що поки джерела, близькі до влади, ці кандидатури не зовсім підтверджують – "можливо, але не факт, що так станеться".
"Люди, наближені до Нацбанку, кажуть, що сама Гонтарева може рекомендувати свого першого заступника Смолія. Але тут питання, чи пройде кандидатура від Гонтаревої через Верховну Раду, оскільки тут можуть бути проблеми внаслідок ставлення до самої Гонтаревої", – наголосив політолог.
Крім того, експерт вважає, що Порошенко, скоріш за все, запропонує нестандартну, неочікувану фігуру з банківського чи фінансового секторів.
Прізвищ називають дуже багато. Проте, сама Гонтарева сказала, і думаю, що Порошенко, скоріш за все, виходитиме з цього, що вона бачить своїм наступником не політика, а людину з банківського середовища. Щодо кандидатур Арсенія Яценюка чи Віктора Ющенка, то це все не дуже серйозно. Дехто говорить і про кандидатуру голови "Приватбанку" Олександра Шлапака – у принципі це було б можливим, але він зараз головує в іншій фінустанові. Тому теоретично можливий варіант, але якщо сам Шлапак на це погодиться,
– наголосив фахівець.
Читайте також: Посада Голови Нацбанку технічна, а не політична. Краще б її зайняв іноземець
На його думку, такі фігури як Шлапак, Шпек або Лавренчук є дуже поважними, авторитетними людьми за репутацією.
"Це було б можливо непоганим рішенням, але, знову ж таки, тут має вирішувати Президент. Він буде виходити зокрема і з лояльності, і не тільки політичної, але й професійної, особистісної лояльності. Йому потрібна на посаді голови Нацбанку людина, яка була б для нього партнером, а не самостійною фігурою", – підсумував Фесенко.
Нагадаємо, 10 квітня голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що вже написала заява про відставку та сповістила про таке рішення президента Петра Порошенка. За її словами, піде вона з цієї посади 10 травня.