Якісна освіта в умовах сьогодення: які труднощі постають перед школами та як їх уникнути

22 листопада 2023, 13:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Повномасштабна війна суттєво вплинула на освітній процес в Україні. За таких складних обставин вдалося налагодити роботу шкіл, однак вона далека від ідеалу.

І хоча за останні майже 2 роки учні та вчителі вже трохи адаптувалися до нових умов навчання, все ж у сучасних реаліях шкільна освіта стикається з великою кількістю труднощів, зазначає 24 Канал.

Читайте також Як продовжити здобувати освіту дистанційно після школи: найкращий варіант для випускників

Адже після 24 лютого 2022 року перед освітньою галуззю постало багато нових проблем. Водночас на тлі нинішніх подій ще гострішими стали ті питання, які існували й раніше.

Які труднощі виникають у школах під час війни

Навіть у межах одного міста державні школи можуть мати різні складнощі. До найпоширеніших проблем, з якими стикаються навчальні заклади, входять такі:

  • Недоукомплектовані класи. Чимало учнів виїхало за кордон, ще частина стала переселенцями у межах країни. Тож деякі класи можуть бути недоукомплектовані. Водночас постає проблема і нестачі вчителів, адже багато з них також були змушені змінити місце проживання через події в Україні.

  • Переповненість класів. На сьогодні у багатьох школах є й протилежна проблема – класи переповнені. Така ситуація була типовою для великих міст ще до 24 лютого, а зараз у деяких населених пунктах лише поглибилася. Іноді в одному класі може здобувати освіту навіть до 40 учнів. Звичайно, це впливає на якість навчання, адже один вчитель просто не встигає приділити увагу кожній дитині.

  • Необхідність вчитися у дві зміни. Такі труднощі також виникли ще задовго до початку повномасштабної війни. Позмінне навчання практикувалося у школах з великою кількістю класів. Зараз же з цим стикаються ті навчальні заклади, які мають невеликі укриття. У таких випадках діти відвідують школу у дві зміни, а іноді – лише в певні дні тижня (очне навчання чергується з онлайн-уроками).

  • Недостатність укриттів поблизу. Не всі школи в Україні навіть у час війни мають надійні укриття. Таких приміщень може не вистачати і поблизу навчального закладу. Тому деякі діти з міркувань безпеки взагалі не мають можливості ходити до школи.

  • Виїзд вчителів за кордон. Проблемою є і те, що чимало вчителів через повномасштабну війну виїхало за кордон. І понад десять тисяч ще не повернулися. Тож школи змушені самостійно розв'язувати проблеми із кадрами, що не завжди є простим завданням.

Кожен навчальний заклад намагається подолати ці виклики у власний спосіб. Одним вдається краще налагодити навчання, інші ж не мають такої можливості.


У чому переваги навчання у дистанційній школі "Оптіма" / Shutterstock

Водночас дедалі більшої популярності в Україні набувають дистанційні школи. З організаційної точки зору вони набагато краще адаптовані до роботи у нинішніх реаліях, відтак можуть запропонувати дітям високий рівень викладання матеріалу та здобуття якісної освіти без зайвого стресу.

Переваги навчання у дистанційній школі "Оптіма"

Одним із таких навчальних закладів є перша та найбільша дистанційна школа України "Оптіма". Важливо, що вона ні на день не переривала свою роботу навіть на початку повномасштабного вторгнення. Освіта тут не залежить від місця перебування школяра, а платформа доступна 24/7, тому учням "Оптіми" не страшні ймовірні блекаути. Адже вони можуть навчатися у будь-який зручний час.

Про високу ефективність роботи школи під час війни найкраще свідчать результати її випускників. Так, за результатами НМТ 2023 року "Оптіма"

● перша серед усіх дистанційних шкіл;

● третя – серед шкіл Києва;

● шоста – серед усіх загальноосвітніх шкіл України.

Обираючи школу "Оптіма", ви отримуєте низку переваг:

  1. Якісні освітні матеріали, які були розроблені спеціально для дистанційного навчання

Вони доступні 24/7, тож учень може вивчити нову тему або повторити вже пройдений урок у зручний час.

  1. Унікальні заняття, на яких дітям точно не буде нудно

Так, на учнів початкової школи чекають унікальні уроки, зроблені у вигляді інтерактивних мультфільмів. У 5 і 6 класах дітям пропонують анімовані відеоуроки та інтерактивні завдання, що повністю відповідають програмі НУШ. А для старшокласників доступні різноманітні пізнавальні елементи, які допомагають ефективно засвоїти тему та розібратися в ній.

При цьому учні мають можливість пройти урок у кількох формах: відео, текстовій, а також аудіочастині.

  1. Всебічна підтримка з боку вчителів

Школярі ніколи не залишаються сам на сам із системою. Кожен учень може відвідати щотижневу онлайн-консультацію вчителя-предметника, зв'язатися з ним у текстовому чаті або зателефонувати класному керівнику. Педагоги нададуть вичерпну відповідь на будь-яке питання дитини.

  1. Широкий вибір навчальних пакетів

Кожна родина може обрати свою індивідуальну освітню траєкторію, зупинившись на тому варіанті навчання, який найбільше їй підходить.

  1. Додаткові послуги

Учням доступні додаткові послуги: білінгвальний клас, профорієнтаційна програма, можливість отримати диплом США одночасно з українським.

Ознайомитися з детальнішою інформацією можна на офіційному сайті "Оптіми". Також ви можете зателефонувати за номерами: +380 67 3339187, +380 99 3339187.

Важливо, що перейти на дистанційне навчання в "Оптіму" можна протягом усього навчального року. Тож знайомтеся з першою та найбільшою дистанційною школою України та ухвалюйте виважене рішення про подальшу освіту ваших дітей!