Коли немає світла: який формат навчання обрати для школяра

15 жовтня 2024, 17:30
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Зимовий період 2024 – 2025 років може стати серйозним викликом для шкільного навчання через можливі відключення світла. Тож українські заклади освіти вже готуються до ймовірних перепон.

В Україні розглядають різні варіанти продовження навчання для учнів. Зокрема, кажуть про переведення на дистанційку, якщо обставини не дозволять проводити заняття очно, зазначає 24 Канал.

Цікаво Навчання у коледжі чи у старших класах: яка освіта перспективніша

Які сценарії у разі блекауту можуть чекати на школярів та вчителів, і як не втратити дорогоцінний навчальний час, розповідаємо у матеріалі.

Як навчатимуться учні взимку

У Міністерстві освіти і науки України розповіли, що вже готують школи до ймовірних складних умов. Але ситуація всюди дуже різна – багато залежить від конкретної школи. На сьогодні близько 80% закладів середньої освіти мають генератори. Однак у МОН попереджають: це не означає, що всі вони зможуть працювати у звичайному режимі, якщо не буде світла.

Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий заявив, що потужності генераторів, які є майже в кожній школі, недостатньо для організації повноцінного навчального процесу взимку. У МОН також порадили закладам середньої освіти зміщувати розклад уроків, щоб підлаштуватися під світловий день. Головне – дотримання температурного режиму в школі.

Однак якщо ситуація буде справді критичною, то школу можуть тимчасово повернути до дистанційного навчання.

Цікаво! Станом на 1 вересня 2024 року майже 500 тисяч школярів в Україні навчаються дистанційно.

Як не втратити дорогоцінний навчальний час

Наразі найреалістичнішими для українських учнів є такі формати навчання:

  • очне;

  • онлайн;

  • дистанційно.

Оскільки енергетична криза може вплинути на стабільність електропостачання, дистанційна освіта стає найоптимальнішим варіантом. Тож важливо, аби батьки підготувалися до потенційних труднощів, а саме забезпечили дітей засобами зв'язку та стабільними платформами для навчання. Адже такий перехід може стати порятунком для родин, коли доступ до шкільних уроків відкритий цілодобово.

Не варто хвилюватися, що дитині не підійде такий формат навчання. Адже у перевагах дистанційної освіти можна переконатися у першій та найбільшій дистанційній школі України "Оптіма", яка пропонує безплатний демодоступ на два тижні.

Які переваги дистанційного навчання зі школою "Оптіма"

Переваги навчання в дистанційній школі "Оптіма" дитина відчує вже з першого уроку. Зокрема, мовиться про такі:

  • Якісні освітні матеріали, розроблені спеціально для дистанційного навчання, які доступні 24/7;

  • для учнів початкової школи розробили унікальні уроки, тож діти зможуть вчитися, насолоджуючись інтерактивними мультфільмами. Трохи старші учні переглядатимуть анімовані відеоуроки та виконуватимуть інтерактивні завдання. Важливо, що вони повністю відповідають програмі НУШ;

  • учні завжди зможуть відвідати щотижневу онлайн-консультацію вчителя-предметника та попросити про допомогу в текстовому варіанті чи телефоном;

  • педагоги регулярно проводять онлайн-заняття у режимі реального часу, що допомагає учням краще зрозуміти складні теми. Крім цього, консультацію вчителя можна отримати й у текстовому або телефонному режимі.

  • якщо треба, дитина може здобувати освіту і в онлайн-класах, де вчителі, зокрема, детально пояснюють кожну тему.

Найголовніше, що перейти на дистанційне навчання в "Оптіму" можна протягом усього навчального року. Процедура оформлення є надзвичайно простою. Варто лише відвідати головний офіс у Києві, одне з регіональних представництв або зв’язатися з менеджером і оформитися на навчання дистанційно з будь-якої точки світу.

Тому не варто хвилюватися про те, як навчатиметься дитина взимку. Головне – довірити її освіту професіоналам!