Школи готують до відсутності світла: як учням не втратити дорогоцінний навчальний час взимку

31 жовтня 2024, 20:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Навчання цієї зими для українських учнів може суттєво відрізнятися від звичного. Тож батькам уже зараз варто потурбуватися про надійний формат здобуття освіти для своїх дітей.

Адже у час відключень електроенергії звичні формати навчання можуть виявитися неефективними. Як не дозволити тривалій відсутності світла взимку стати на заваді якісній освіті вашої дитини та забезпечити їй комфортне середовище для навчання, розповідаємо у матеріалі.

Читайте Підготовка дитини до школи: як перетворити її у захопливу пригоду

Як школи України готують до зими

У Міністерстві освіти і науки України розповідали, що станом на кінець минулого навчального року приблизно 75% шкіл мали укриття та працювали в очному або змішаному форматах. З 1 січня 2025 року сховища повинні мати близько 80% шкіл. Однак цієї кількості все одно недостатньо. Ба більше, є регіони, у яких через безпеку очне навчання відновити неможливо взагалі.

Цікаво! Станом на 1 вересня 2024 року в Україні навчаються дистанційно майже 500 тисяч школярів.

Не так давно очільник МОН Оксен Лісовий повідомив, що школам напередодні зими не вистачає 3300 потужних генераторів, щоб забезпечувати повноцінний освітній процес в умовах відключень світла. Тож у відомстві порадили навчальним закладам, які не зможуть дотримуватися температурного режиму в холодний період року, зміщувати уроки на світлову частину дня, у разі потреби скорочувати заняття та проводити навчання у дві зміни.

Який вигляд може мати навчання взимку

Якщо ж вчитися офлайн буде неможливо, учні перейдуть на дистанційну освіту. Але онлайн-уроки відбуватимуться лише у тому випадку, якщо графіки відключень світла збігатимуться в учнів та вчителів. В іншому разі вчителі використовуватимуть асинхронний метод дистанційного навчання. Тобто надсилатимуть учням матеріали та завдання і спробують забезпечити зворотний зв'язок, коли буде інтернет.

Наразі реальними для українських школярів є такі формати навчання:

  • очний;
  • онлайн;
  • дистанційний.

Але, зважаючи на те, що блекаути – це серйозна загроза для шкільної освіти. Особливо, коли йдеться про те, що за цієї умови очне навчання скоріш за все скасують, а онлайн-заняття в режимі реального часу будуть ускладненими або й неможливими.

Тож дистанційна освіта стає надійною альтернативою для родин, які стикаються з частими відключеннями електроенергії.

Де знайти якісну дистанційну школу

Варто звернути увагу на дистанційну школу "Оптіма". Адже на її платформі є можливість навчатись у будь-який час, навіть якщо не буде постійного інтернету. Вагома перевага дистанційних шкіл – у доступі до повного навчального курсу 24/7, що дозволяє учням формувати власний розклад.

Власне, для родин, які не мають стабільного підключення, дистанційна школа – це можливість продовжити навчання без перебоїв.

Серед інших переваг навчання в дистанційній школі "Оптіма" такі:

  • якісні освітні матеріали, розроблені для дистанційного навчання;

  • уроки для учнів початкової школи розроблені у вигляді інтерактивних мультфільмів;

  • кожен школяр може відвідати щотижневу онлайн-консультацію вчителя-предметника або зателефонувати класному керівнику;

  • вчителі регулярно проводять тематичні вебінари, на яких роз'яснюють складні теми;

  • соціалізація: зустрічі з однокласниками, екскурсії, виїзні уроки, квести та інші напрями позашкільної діяльності тощо.

Якщо ви ще не впевнені, чи підходить такий формат навчання для вашої дитини, немає причин для хвилювання. Ви можете вже сьогодні зареєструватися у школі "Оптіма" та скористатися безкоштовним двотижневим демодоступом, щоб особисто оцінити ефективність програми.

Варто зазначити, що перехід на дистанційне навчання в "Оптіму" доступний у будь-який момент протягом навчального року. Тож не слід зволікати – забезпечити своїй дитині якісну та безперервну освіту можна вже сьогодні!