Коли розпочинати підготовку до НМТ-2025: практичні поради для одинадцятикласників

22 серпня 2024, 13:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Невдовзі стартує новий навчальний рік. Учні помаленьку забувають про відпочинок і готуються до здобуття нових знань. По-особливому відповідальним цей рік буде для одинадцятикласників.

Наприкінці навчального року їх очікує фінальна перевірка знань, здобутих у школі – національний мультипредметний тест. Ба більше, саме від його результатів залежатиме, чи вступить випускник в омріяний виш, зазначає 24 Канал.

Читайте Оптимальне рішення для українців: що потрібно для вступу у дистанційну школу

Чимало школярів готуватися до вирішального іспиту починає вже з вересня. Інші ж відкладають цей процес на останні місяці, а то й тижні. Є учні, які не готуються до НМТ узагалі. Однак це доволі ризиковано, адже перевірка знань доволі серйозна. Коли ж все ж варто почати готуватися до тестування та що врахувати, аби скласти його на високий бал, розповідаємо у матеріалі.

Чому не варто легковажити підготовкою до НМТ

Цьогоріч близько 14% учасників НМТ не склали тестування і втратили шанс стати студентом вишу у 2024 році. Є й такі, кому не вистачило лише одного бала, щоб переступити через прохідний "поріг". При чому інколи недобір був лише в одному з чотирьох предметів мультитесту. Ця статистика – хороша мотивація для цьогорічних випускників відповідальніше ставитися до підготовки.

Наразі в УЦОЯО вже встигли анонсувати, що у 2025 році на тестуванні буде щонайменше 4 предмети. Тож на диво розраховувати не варто – краще заздалегідь почати підготовку до складання мультитесту.

Хто досягає кращого результату

Студенти, які починають завчасно готуватися до іспитів, мають значно вищі бали. Про це свідчать, зокрема, дані дослідження Стенфордського університету. Згідно з ним, студенти, які використовують стратегічний підхід під час підготовки, досягають кращих результатів. Вони успішніше справляються з плануванням та раціональніше розподіляють ресурси. Це дозволяє їм ефективніше вчитися та відповідно – отримувати вищі бали на іспитах.

Інше дослідження від ACT продемонструвало, що студенти, які приділяють більше часу проходженню повторних тестувань, зрештою краще справляються з фінальними іспитом. Сумарний бал тих, хто готувався понад 20 годин, був вищий на 0,7 пункту ніж у тих, хто затратив менше часу на опрацювання навчальних матеріалів.

Крім того, кращій підготовці та підвищенню академічних результатів сприяють метакогнітивні стратегії, такі як саморефлексія та усвідомлене планування. Учні, які використовують їх, мають кращі результати на іспитах завдяки ефективнішому засвоєнню матеріалу та підвищенню впевненості у своїх знаннях (Psychological Science).

Як можна готуватися до тестування

Готуватися до тестування випускники можуть по-різному. Ті, хто впевнений у своїх знаннях, можуть робити це самостійно. До слова, отримати необхідну рішучість та внутрішню опору допоможе участь в шкільних олімпіадах та конкурсах, а ще краще – здобуття перемог.

Готуючись самостійно, учні самі стають володарем свого часу. Однак при цьому варто зважити, що такий підхід вимагає неабиякого рівня організованості та дисципліни. Та й визначати свої слабкі сторони доведеться також самостійно.

Якщо ж ви не хочете ризикувати своїм результатом та ставити під сумнів майбутнє, варто все ж розглянути варіант допомоги репетиторів. Вони підкажуть, як ефективно готуватися до мультитесту, на які теми звертати увагу та в яких предметах заповнити пробіли у знаннях.

Однак знайти хорошого фахівця не так вже й просто. Тим паче, що методи викладання у всіх різні й не кожен підійде конкретному учню. До того ж не варто забувати, що доведеться шукати мінімум чотирьох фахівців. Тож такі послуги можуть добряче “вдарити” по батьківській кишені.

Однак зневірюватись не варто. Адже є дієве рішення – Optima Academy, де допомогу нададуть висококваліфіковані професіонали.

Найкраща підготовка – в Optima Academy

Фахівці Optima Academy погоджуються з думкою, що довгострокові стратегії підготовки дають найкращий результат. Тому тут розробили курс підготовки до НМТ, який стартує вже у вересні! Під керівництвом кваліфікованих викладачів учні матимуть можливість інтенсивно вивчати всі необхідні предмети.

Важливо, що заняття доступні як онлайн, так і офлайн за зручним графіком. До того ж тут зібрані всі напрямки, які можуть стати в пригоді під час вступу.

Це хороший шанс систематизувати свої знання, отримати позитивний досвід проходження завдань, які будуть на НМТ, та позбутися страху перед мультитестом. І головне, докладаючи достатньо зусиль, з Optima Academy вдасться легко отримати максимальний бал та вступити до омріяного університету країни.

Зареєструйтеся на підготовку за обраним напрямком, щоб переконатися в ефективності підходу професіоналів Optima Academy самостійно!