Онлайн-навчання після канікул, заяви Шкарлета і нові дипломи у вишах – підсумки тижня в освіті
24 канал підготував актуальні новини про навчання в школах після канікул, рішення Міністерства освіти та заяви Сергія Шкарлета. Читайте всі найцікавіші події, які відбулися за тиждень – з 11 по 15 січня 2021 року – в сфері української освіти.
Онлайн-навчання у школах після канікул
Через запроваджений локдаун школи після зимових канікул почали навчання дистанційно. Зокрема, школярі Києва з 11 січня вийшли на онлайн-навчання, повідомляє 24 канал.
Цікаво Дистанційне навчання: про що треба знати батькам – відповіді на запитання
Проте деякі школи можуть продовжити у школах канікули на час посилення карантину. Загалом, рішення про відновлення навчання кожна школа в окремому регіоні приймає самостійно.
У МОН наголосили, що тривалість навчальних занять під час онлайн-навчання зберігається: це 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів.
Проте обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:
- для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;
- для учнів 2 – 4 класів – не більше 15 хвилин;
- для учнів 5 – 7 класів – не більше 20 хвилин;
- для учнів 8 – 9 класів – 20-25 хвилин;
- для учнів 10 – 11 класів – до 30 хвилин, але якщо триває друга година занять, то – 20 хвилин.
Як треба проводити уроки в дистанційному режимі – читайте у матеріалі.
Міністерство освіти і науки надало вчителям рекомендації про те, як безпечно провести онлайн-уроки для учнів. Читайте про це – за посиланням.Проте у Держпродспоживслужбі Києва заявили, що діти мають повернутися до очного навчання. Зокрема, вважають, що учні до 10 років повинні почати відвідувати школи. Бо насамперед це потрібно для психологічної та емоційної підтримки дітей.
Чи будуть учні 1 – 4 класів навчатися очно
Міський голова Києва Віталій Кличко сказав, що планує відновити очне навчання для учнів молодших класів, незважаючи на локдаун в країні.
Я вже звернувся до Міністерства освіти і науки та уряду з тим, аби відновити навчання у молодшій школі. Бо, якщо в нас працюють садочки, то було б логічно, щоб працювала і молодша школа,
– додав Кличко.
У МОН також заявили, що вони будуть намагатися повернути дітей за парти, адже учні мають соціалізуватися та отримувати повний комплекс необхідних знань.
Проте, все буде залежати від епідеміологічної ситуації. "Чим краще ми будемо дотримуватися карантину, тим швидше зможемо повернутися до повноцінного життя", – наголосив Шкарлет. За його словами, дистанційне навчання не може повністю замінити очне, хоча на сьогодні воно є рятівним елементом.
Онлайн-навчання у школах / Фото НУШ
Всеукраїнська школа онлайн
Всеукраїнська школа онлайн стрімко набуває популярності. З дня запуску платформи зафіксовано майже 8 мільйонів взаємодій. Зокрема, платформу відвідують учні та вчителі, і не лише з України.
На сьогодні на ресурсі зареєстровано більше 86 000 користувачів. Люди з яких країн користуються платформою? Нідерланди (понад 20 тисяч), Сполучені Штати Америки (понад 17 тисяч), Німеччина (понад 7 тисяч) та Польща (понад 5 тисяч).
Що відомо про Всеукраїнську школу онлайн та скільки уроків там є – читайте за посиланням.Заяви Шкарлета
Раніше міністр освіти запропонував запровадити в Україні навчання у школах з 5 років. Остаточно рішення МОН наразі ще немає, але така ідея – в перспективі на майбутнє.
Для такого освітнього процесу потрібні ліжка, щоб дитина відпочивала, додатковий сніданок і, звісно, що педагоги повинні бути навчені та підготовлені,
– зазначив Сергій Шкарлет.
Окрім того, очільник МОН затвердив склад наглядової ради Одеської національної юридичної академії, яку очолює скандальний ексрегіонал Сергій Ківалов.
До неї увійшли позафракційний нардеп Вадим Новинський і заступник глави адміністрації президента-втікача Віктора Януковича – Андрій Портнов. Також в список потрапив другий президент України Леонід Кучма. Деталі – читайте тут.
Рішення МОН
У МОН підготували проєкт типової навчальної програми для учнів 5 – 9 класів. Зокрема, документ передбачає, що школи можуть самостійно визначати кількість навчальних годин на вивчення кожного предмету чи галузі.
Зокрема, збільшено кількість годин на вивчення української мови, іноземної мови, математики, інформатики, предметів природничої освітньої галузі.
Як будуть проводити контрольні та семестрові роботи? Поточне та підсумкове оцінювання результатів навчання учнів здійснюватимуть за допомогою усного, письмового, цифрового та практичного оцінювання.
До теми У 2021 році в українських школах проведуть інституційні аудити: деталі
Також в Україні затвердили базовий компонент дошкільної освіти. Це дозволить продовжити реформу для дітей з урахуванням наступності між садочками та школами.
У МОН додали, що тепер можна буде простежити за формуванням наскрізних умінь у дітей. Зокрема, діти повинні будуть вміти виявляти ініціативність, керувати емоціями, висловлювати і обґрунтовувати власну думку, критично мислити, ухвалювати рішення, розв’язувати проблеми та працювати в колективі.
Нові дипломи у вишах
Міністерство освіти і науки затвердило нові форми документів про вищу освіту та наукові ступені. Зокрема, йдеться про нові форми дипломів для бакалаврів та магістрів.
Які зміни будуть в дипломах:
- У дипломі молодшого бакалавра, бакалавра чи магістра, яким видається випускникові-іноземцеві або особі без громадянства, буде додатково зазначатися рік вступу та повне найменування закладу освіти, до якого він/вона вступили на початку навчання в Україні.
- У дипломах спеціаліста та дипломах молодшого спеціаліста у графі "ступінь вищої освіти" буде зазначатися освітньо-кваліфікаційний рівень.
Зразок нової форми диплому для бакалавра / Скриншот з наказу МОН
Реєстрація на пробне ЗНО
5 січня в Україні стартувала реєстрація на пробне ЗНО. Вона триватиме до 19 січня включно. Відомо, що за перший тиждень для участі у пробному ЗНО заявки вже подали 62 тисячі випускників. Проте повністю завершили реєстрацію лише понад 13 тисяч охочих.
Зокрема, учасники пробного ЗНО обрали такі предмети:
- українська мова і література – 3 205;
- українська мова – 889;
- історія України – 723;
- математика – 3 842;
- математика (завдання рівня стандарту) – 586;
- фізика – 183;
- хімія –155;
- біологія – 381;
- географія – 147;
- англійська мова – 3 039;
- французька мова – 9;
- німецька мова – 18;
- іспанська мова – 1.
Додамо, що участь у пробному тестуванні є платною. Цього року вартість складання пробного тесту коливається від 195 до 255 гривень в залежності від регіону проживання учасника. Деталі про ціни у кожному регіоні – можна прочитати тут.
Але випускники, які будуть складати ЗНО у 2021 році, можуть підготуватися до тестування. Підготували онлайн-тести ЗНО попередніх років, які учні можуть скласти з будь-якого предмету. Більше – за посиланням.
Окрім того, в Україні відтепер випускники можуть скласти два ЗНО з мови – одне з української мови та літератури, а інші – лише з української мови. Проте не всі експерти підтримують таку ідею. Так, мовний омбудсмен Тарас Кремінь заявив, що комплексне ЗНО з української мови і літератури має бути обов’язковим для всіх.