Як в Україні оцінюватимуть учнів, які навчаються за кордоном: пояснення МОН
Джерело:
osvita.uaУ Міносвіти визначили алгоритм оцінювання результатів навчання українських учнів, які зараз перебувають за кордоном через війну. При цьому міністерство надало конкретні рекомендації школам.
У МОН кажуть, що тематичне, семестрове та річне оцінювання, результатів навчання школярів можуть здійснювати у разі потреби. При цьому використовуватимуть технології дистанційного навчання.
Дивіться також Як отримати закордонну шкільну освіту одночасно з українською: 3 варіанти для дітей
Як в Україні оцінюватимуть учнів, які навчаються за кордоном
Якщо дитина за кордоном вивчає у школі такий же предмет, що й в українському закладі освіти з відповідністю програми, оцінки перезараховуватимуть. Переведення оцінок, отриманих у закордонній школі у 12-бальну систему школа здійснюватиме самостійно.
Предмети, які діти не вивчали у закордонній школі – українська, мова, українська література, історія України, географія України, захист України, правознавство – мають оцінювати вчителі з української школи з використанням технологій дистанційного навчання.
Річне оцінювання школярів відбуватиметься на основі семестрових або скоригованих семестрових оцінок.
Водночас у МОН кажуть: під час виставлення річної оцінки можуть враховувати динаміку особистих результатів навчання учня з предмета та сформованість у нього уміння застосовувати набуті знання.
Мрієте про престижну професію для своєї дитини? Здобути необхідні знання для швидкого кар'єрного росту допоможе фахова передвища освіта в дистанційному коледжі "Оптіма". Дізнайтеся про напрямки підготовки, умови вступу та переваги навчання на безоплатному вебінарі, що відбудеться 13 червня о 19:00. Доєднуйтеся до зустрічі та розпочніть втілювати свою мрію просто зараз!За рішенням педагогічної ради школи семестрове та річне оцінювання учнів 5 – 8 та 10 класів можуть здійснюватися не за 12-бальною шкалою, а за двобальною ("зараховано" / "не зараховано").
Також річне оцінювання може відбуватися перед початком навчального року. В окремих випадках – упродовж І семестру наступного навчального року.
Чи можна і як врятувати школярів від надмірного навантаження та що дозволить покращити якість української освіти навіть у час війни, читайте у матеріалі 24 Каналу "Школа навчить або зруйнує: як врятувати українських учнів від "граніту науки".