Чи повинен абітурієнт проходити медогляд перед вступом і як це зробити: роз’яснення від НСЗУ
Джерело:
фейсбук НСЗУУ Національній службі здоров’я України пояснили, яку медичну довідку треба подавати при вступі до вишів. Яких лікарів треба пройти та як отримати довідку – читайте у матеріалі.
Для вступу у вищий навчальний заклад абітурієнтам потрібна довідка № 086/о. Лише цю довідку треба подавати до приймальних комісій навчальних закладів всіх рівнів акредитації.
Важливо Вступ на бакалавра у 2021: всі деталі та відповіді на найпопулярніші запитання абітурієнтів
Як отримати таку довідку? За даними НСЗУ, цю довідку видає лікар первинної ланки, з яким у дитини укладена декларація.
Тож, спочатку необхідно записатись на прийом до свого лікаря. Сімейний лікар призначить необхідні обстеження, аналізи та консультації у вузьких спеціалістів та видасть електронні направлення на їх проходження.
Перед вступом до вишу абітурієнтам потрібно пройти огляд у:
- хірурга;
- невропатолога;
- окуліста;
- отоларинголога;
- зробити флюорографію.
Також залежно від профілю та вимог навчального закладу можуть знадобитися консультативні висновки інших спеціалістів. Це визначає сімейний лікар.
Важливо: лабораторні дослідження повинні бути проведені не раніше, ніж за місяць до дати видачі довідки. А флюорографія – не раніше, ніж за рік. Інакше результати будуть недійсними для внесення в довідку.Додамо, що вузькі спеціалісти мають внести у медичну картку або довідку висновки про стан здоров’я абітурієнта самостійно та завірити записи особистими печатками і підписом.
Після цього треба знову повернутися до сімейного лікаря, щоб він заповнив довідку на підставі записів у медичній карті, зроблених щеплень та результатів всіх обстежень.
До теми Вступ у виші: як з роками змінювалася кількість абітурієнтів та обсяги державних місць
Раніше МОН наголосило, що в 2021 року не передбачено подання для вступу медичної довідки. Однак, виші у своїх правилах прийому встановлюють перелік документів, необхідних для вступу. І там часто є медична довідка.
Тому щодо необхідності подання довідки й особливих умов варто уточнити у приймальній комісії обраного вишу.
До слова, основна сесія ЗНО-2021 вже розпочалася. З 1 липня випускники будуть створювати електронні кабінети, а з 14 липня – подавати документи до вишів.