Зафіксували кнопкодавство, – у "Голосі" заявили, що Шкарлет може покинути Міносвіти

17 грудня 2020, 19:06
Читать новость на русском

Сергія Шкарлета 17 грудня призначили на посаду міністра освіти і науки України. За це призначення проголосували 226 народних депутатів. Однак у партії "Голос" запевнили, що було зафіксовано кнопкодавство.

Нардепи реєструватимуть заяву на звільнення Шкарлета. Про це в ефірі 24 каналу розповіла нардепка від партії "Голос" Наталія Піпа.

Цікаво "МОН має очолити людина з бездоганною репутацією": науковці виступають проти Шкарлета

"Кілька фракцій, які не голосували, знайшли кнопкодавство. Зокрема, пана Суркіса (Григорій Суркіс від партії ОПЗЖ – 24 канал) взагалі не було в Раді, а його картка проголосувала за Шкарлета", – сказала Піпа.

Вона припустила, що такий факт міг бути не одним.

Ми будемо доводити кнопкодавство і завтра ми можемо побачити, що Сергій Шкарлет не буде міністром освіти. Будемо реєструвати заяву на звільнення,
– запевнила нардепка.

За її словами, якщо не вийде довести кнопкодавство – не все для Шкарлета складеться гарно, адже ще жоден міністр освіти не приймав присягу під крики "ганьба". "Це також показник, що йому не довго доведеться працювати. Якби він був справді гарним міністром – він би не розділив зал та суспільство, а об'єднав", – додала Піпа.

До теми Присяга під крики "Ганьба" і спільні селфі: Разумков прогнав Шкарлета з трибуни Ради – відео

Чому "Голос" проти Шкарлета

Піпа зауважила, що 6 місяців роботи Шкарлета на посаді т.в.о. міністра освіти у "Голосі" не побачили жодних результатів. "Немає підвищення зарплати вчителям, є тільки збільшення щодо мінімалки. Не було підготовки до 1 вересня в умовах пандемії. Виділено 0 гривень на школи", – зазначила нардепка.

Ми бачимо, що він хоче повернути старі схеми у вищій освіті, коли науковий ступінь чи наукові роботи можна було купити. Зрештою, це йому знайомо,
– підсумувала Піпа.

Піпа наголосила, що вона з колегами не бачила ні професійності, ні доброчесності у діях Шкарлета, а тому "Голос" голосував проти.

Як депутати голосували за призначення Шкарлета

  • "Слуга народу" – 171;
  • "Опозиційна платформа – "За життя" – 20;
  • "Партія "За майбутнє" – 12;
  • "Довіра" – 16;
  • Позафракційні – 7;

Призначення Шкарлета: що відомо

  • Верховна Рада підтримала призначення Сергія Шкарлета на посаду очільника МОН 17 грудня.
  • Раніше освітній комітет не підтримав призначення Шкарлета.
  • У Науковій спільноті України теж висловились проти призначення Шкарлета. Вони заявили, що це "сигналізуватиме для міжнародної спільноти про підтримку плагіату і недоброчесності в науці та освіті на державному рівні та про небезпеку згортання реформ і повернення до минулого".