Психологи встановили, які діти краще навчаються у школі

2 травня 2018, 17:24
Читать новость на русском

Психологи з університету у Мічигані встановили, що діти, які схильні до цікавості, краще навчаються у школі та отримують високі бали.

Особливо це помітно у дітей з малозабезпечених сімей, йдеться у дослідженні, яке опубліковано в журналі Pediatric Research. Такі результати допоможуть створити нові програми для раннього розвитку школярів.

Читайте також: Як виховати дитину за системою селф-мейд: 5 простих правил

На успішність у школі впливають різні чинники. До прикладу, підлітки, схильні до ожиріння, частіше отримують низькі оцінки з математики. Психологи стверджують, що діти із забезпечених сімей навчаються краще, завдяки доступу до програм ранньої освіти і меншому рівню стресу.

Проте такий чинник як "цікавість" може зрівняти учнів з різними рівнями достатку.

У дослідженні взяли участь понад 6 тисяч дошкільнят, діти проходили тести з математики та читання. Психологи встановили, що, в основному діти з менш забезпечених сімей дійсно отримували нижчі оцінки. Проте дошкільнята з високими показниками цікавості демонстрували приблизно однакові успіхи в навчанні незалежно від достатку батьків.

Схильність до цікавості компенсувала і непосидючість, дозволяючи дітям краще концентруватися на заняттях. Психологи підкреслюють: попри те, що допитливість принципово важлива для навчання, сучасні освітні програми не прагнуть її розвинути - вони частіше фокусуються на самоконтролю і дисципліні.

Проте чи будуть діти щасливими – залежить від батьків, адже жодні вихователі та вчителі не замінять здорової атмосфери у родині. Тож саме батьки повинні подбати про психічне здоров’я дитини та всієї сім’ї.