Кількість предметів у старших класах після реформи зменшиться, – заступник очільника МОН

4 червня 2024, 16:18
Читать новость на русском

Вже у 2027 році у нашій державі втілюватимуть у життя трирічну профільну середню освіту (10 – 12 класи). Це один із найскладніших етапів реформи "Нова українська школа".

Він передбачає зміни у стандарті освіти, освітніх програмах і мережі закладів освіти. Заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків розповів Освіті 24, чи змінять при цьому кількість предметів. 

Читайте З 2027 року старшокласники навчатимуться у нових типах закладів освіти, – заступник Лісового

Кількість предметів у старших класах зменшиться

Посадовець каже: зараз є понад 15 предметів, які учні вивчають в 10 – 11 класах. Реформа профільної середньої освіти передбачає зменшення кількості цих предметів.

Буде ядро, коли тільки окремі предмети, вони можуть бути інтегрованими (до прикладу, українська мова та українська література, об'єднані в один предмет), будуть обов'язковими для всіх. І буде профіль – поглиблене вивчення предметів, до прикладу, математики, алгебри – залежно від того, який профіль. І що найважливіше – буде досить багато предметів на вибір,
– розповів Сташків.

Розумієте, що шкільна очна освіта перестала давати дитині базові знання? Це не привід для паніки. Щоб відчути різницю у підході до викладання та забезпечити дитину найкращими навчальними матеріалами, випробуйте дистанційне навчання у школі "Оптіма" або ж зверніться до репетиторів від Optima Academy.

Так, учень, за його словами, зможе сам планувати свою освітню траєкторію – і не так, як зараз, наймати репетиторів і готуватися до НМТ, а вибирати ті предмети, які йому цікаві.

Детальніше про основні зміни, цілі, шляхи та дати впровадження цієї реформи читайте у матеріалі Освіти 24 "Реформа профільної середньої освіти: репетитори будуть не потрібні, кількість предметів зменшать" за посиланням.