Реформування триває: у трьох вишах України створять наглядові ради

6 грудня 2024, 09:03
Читать новость на русском

В Україні триває експериментальний проєкт із розвитку автономії вишів. Його мета – підвищити якість управління й зміцнити прозорість врядування в університетах.

Про це інформує 24 Канал з посиланням на Міністерство освіти і науки України. Учасники експерименту – Запорізький національний університет і Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, а також Київський авіаційний інститут.

Дивіться також Які мінімальні бали для вступу на бюджет треба набрати на НМТ

У яких ЗВО створять наглядові ради 

У цих трьох вишах створять наглядові ради, які розроблять стратегії розвитку університету, затвердять кандидатури ректора й проректорів, разом із менеджментом університету запровадять нові системи добору, заохочення та оцінювання персоналу, а також сприятимуть розвитку нових якісних освітніх програм та наукових інновацій. 

Конкурсний добір на посади наглядових рад проводить комітет, до якого входять три представники іноземних організацій, які співпрацюють з Україною у сфері вищої освіти, а також трьох номінантів від МОН. Усі члени комітету мають багаторічний досвід роботи в освітній, бізнесовій та громадській сферах. Члени комітету обрали головою Яака Авіксоо, колишнього міністра освіти і науки Естонії, секретарем – Костянтина Невядомського, керівника консалтингової компанії "Ернст енд Янг" Україна.

У грудні комітет проводитиме конкурсний добір кандидатів до наглядових рад Запорізького національного університету і Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Наглядову раду Київського авіаційного інституту відбиратимуть на початку нового року. 

Дивіться також Чи треба буде складати НМТ для вступу на творчі спеціальності

Коли відбудеться добір 

Графік перших конкурсних доборів:

  • 5 – 6 грудня для Запорізького національного університету;
  • 12 – 13 грудня для Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

У процесі добору кандидати в члени наглядової ради кожного з університетів презентуватимуть своє бачення розвитку закладу і пройдуть співбесіду з комітетом щодо їхньої потенційної особистої ролі в наглядовій раді. Записи інтерв'ю будуть оприлюднені в загальному доступі на сайті Міністерства освіти і науки України.

У результаті конкурсу МОН затвердить по 7 членів наглядової ради кожного з університетів.