УКР РУС
4 вересня 2024, 10:20
2

Чи складатимуть учні 4 та 9 класів ДПА у 2025 році

Основні тези
  • Україна провела пілотне тестування ДПА для 4 класів у 2024 році.
  • В УЦОЯО не вважають доцільним проведення загального ДПА для 4 класів у 2025 році, але планують продовжити пілотування.
  • Розробка моделі ДПА для 9 класів є складнішою і вимагатиме багаторічного процесу. 
ДПА 4, 9 клас - 2025 - чи проводитимуть наступного року перевірку знань учнів  ДПА 4, 9 клас - 2025 - чи проводитимуть наступного року перевірку знань учнів

Джерело:

УЦОЯО

В Україні навесні 2024 році провели пілотування окремих складників ДПА для 4 класів. Учасниками стали 39 шкіл з різних регіонів країни.

Близько 2000 учнів із 90 класів виконували тести з математики та української мови й читання. Результати зараз опрацьовують фахівці УЦОЯО.

Дивіться також В окремих школах України з вересня запрацює освітній застосунок Мрія

Чи складатимуть ДПА учні 4 класів у 2025 році 

У 2025 році запроваджувати таке оцінювання для всіх четвертокласників УЦОЯО вважає недоречним. Однак продовжить роботу з удосконалення моделі оцінювання.

Натомість планують провести другий етап пілотування ДПА-4. Отримані дані не вплинуть на підсумкові (річні) оцінки учнів / учениць – їх використають для уточнення підходів до оцінювання. 

Дивіться також Коли розпочинати підготовку до НМТ-2025: практичні поради для одинадцятикласників

Чи готуватися учням 9 класів до складання ДПА

Водночас розроблення моделі ДПА для учнів 9 класів в УЦОЯО називають більшим викликом, ніж ДПА-4. У межах нової концепції ДПА-9 мовиться про якісно нові підходи з акцентом на компетентність учнів та учениць в тій чи тій освітній галузі.

НМТ – важливий тест для кожного школяра, тому варто довірити підготовку професіоналам. Таким, як репетитори Optima Academy. Тут учні можуть здобути необхідні знання з обраних предметів у зручному для себе форматі. Тож готуйтеся до НМТ разом із професіоналами!

Зважаючи на ситуацію в країні, зазначають в УЦОЯО, атестація має відбуватися на комп'ютерній основі. Процес імплементації нової моделі ДПА-9 буде тривалим багаторічним процесом. Підготовка розробки цієї моделі вже триває.

У 2026 році УЦОЯО попросить деякі заклади освіти долучитися до пілотування ДПА-9. Участь у пілотуванні буде добровільною, а результати використовуватимуть лише для вдосконалення розроблюваних підходів.