Учні 8-9 класів отримають кар'єрних радників: чим допомагатимуть старшокласникам

30 вересня 2024, 14:09

В рамках реформи профільної школи, що має запрацювати з 2027 року, в заклади освіти залучать кар'єних радників, щоб допомогти старшокласникам визначитись з профілем.

Заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків в інтерв'ю "Українській правді",  зазначив, що МОН планує, в рамках реформи освіти, допомогти учням 8 і 9 класів обирати профілі. Для цього до роботи у школах планують залучити кар’єрних радників.

Дивіться також В Україні реформують старшу школу: перед яким вибором постануть учні

Нагадаємо! Концепція старшої профільної школи передбачає наявність профілів: гуманітарних, природничих, STEM.

Які завдання кар'єрних радників

Учень після 9 класу буде обирати профіль, що відповідатиме освітній траєкторії, якою він планує рухатися далі. Тому ми зараз працюємо над тим, щоб у 8-9 класах почали працювати кар'єрні радники, які будуть допомагати з вибором профілю у 10 класі,
– пояснив Сташків

Головним завданням кар'єрних радників буде:

  • допомогти учням обирати ті напрями, які їм цікаві;
  • допомогти визначитися, які професії потрібні, зокрема для тих хто обере технологічний профіль – майбутні інженери, програмісти. 

Заступник міністра зазначив, що завдання реформи профільної середньої освіти зробити так, щоб школярі обирали не тільки гуманітарні профілі, а й технічні.

Є різні інструменти: обладнання шкіл хорошими STEM-лабораторіями, стимулювання учнів до вибору саме цих профілів через кар'єрних радників, інші інструменти, які ми хочемо реалізовувати,
– додав він.

Профорієнтація для старших класів є у школах, але Міносвіти прагне її модернізувати, зробити дієвішою і цікавішою, відповідною до вимог реформи та сучасного суспільства. Наразі, кар'єрні радники у школах – це лише концепція, над якою працює відомство.