Бельгія та Німеччина інвестують мільйони євро у відбудову зруйнованих в Україні закладів освіти

12 червня 2024, 20:40
Читать новость на русском

Бельгія та Німеччина інвестують у відбудову закладів освіти, які зруйнували росіяни в Україні, понад 40 мільйонів євро. Відповідні угоди про співпрацю представники цих країн підписли з українським Міносвіти.

Тож у МОН анонсували масштабну модернізацію окремих закладів освіти. На Міжнародній конференції з відновлення України у Берліні освіту визнали стратегічним напрямом для відбудови людського капіталу країни.

Дивіться також Межі навчального року та дня для студентів і учнів змістять: що пропонує МОН

Німеччина та Бельгія інвестують кошти в українську освіту 

Так, Бельгія інвестує понад 21 мільйона євро у відбудову шкіл, ліцеїв та профтехів у Київській та Чернігівській областях. Також МОН розширить  співпрацю з бельгійськими закладами та впровадить перекваліфікацію для ветеранів, людей зі статусом ВПО, молоді та жінок.

Німеччина виділяє 20,5 мільйона євро на створення в Україні Центрів професійної досконалості. Кошти скерують на оновлення інфраструктури профтехустанов, сучасне обладнання майстерень та нові навчальні програми.

Що планує МОН для відбудови людського капіталу:

  • безпечну інфраструктуру для закладів усіх рівнів;
  • гнучкі індивідуальні траєкторії та державні гранти у вищій освіті;
  • модернізацію мережі університетів і наукових установ.

Із потужною підтримкою не лише відновимо, а й модернізуємо систему освіти — для розбудови інноваційної економіки майбутнього!
– наголосили у Міносвіти України.

Незалежно від формату, навчання може бути цікавим та ефективним. Це щодня доводить перша дистанційна школа в Україні "Оптіма", якій довіряють 13 000 родин. Отримайте демодоступ, аби і ваші діти випробували освіту майбутнього вже сьогодні.

Скільки закладів освіти зруйнували росіяни в Україні 

  • В Україні внаслідок повномасштабної війни пошкоджень зазнала кожна сьома школа.
  • 400 закладів освіти зруйновані повністю, розповідав не так давно перший заступник міністра освіти та науки України Євген Кудрявець.
  • Ще понад 3,5 тисячі закладів освіти зазнали руйнувань.
  • Майже 14 мільярдів доларів потрібно для відновлення освітньої інфраструктури за останніми оцінками Світового банку.