VR-проєкт студентів зі Львова допоможе майбутнім медикам у навчанні
У Львівській політехніці втілюють VR-проєкт для студентів-медиків. Це допоможе майбутнім лікарям краще розуміти, як відбуваються хірургічні операції. Особливо – під час онлайн-навчання.
Над розробкою працюють 5 студентів разом зі своїм ментором. За словами викладача програми "Інтернет речей" у Львівській політехніці Ярослава Клочника, студенти приєднуватимуться до трансляцій за допомогою VR-пристроїв або мобільних телефонів.
До теми VR-терапія: у США дозволили лікування хронічного болю за допомогою віртуальної реальності
"Це буде додаток до мобільного телефону, який дозволить переглядати відео 360 з можливістю доєднання до нього великої групи людей", – зазначив Клочник.
Скористатися зможе кожен
Розробники запевняють, що користуватися новинкою техніки зможуть усі, хто мають смартфон, мобільний інтернет та Cardboard. Студенти вже 2 рік поспіль намагаються втілити задум в життя та виграли конкурс стартапів.
Довідка. Cardboard – це спеціальні окуляри, які дозволяють сповна насолодитися віртуальною реальністю. Найдешевші коштують в межах 100 гривень."Ми вирішили, що хочемо працювати з віртуальною реальністю. Розглядали варіанти, кому це принесе найбільшу користь і вибрали навчання хірургів як нашу основну мету", – розповів другокурсник Олександр Борило.
Наразі у ходу лише 2D
Лікарям і викладачам медичного університету ініціатива сподобалася, оскільки зараз вони демонструють студентам лише звичайні 2D-відео. Такі ролики не передають всієї картини.
Однак, щоб проєкт запрацював, потрібно зняти детальні відео самих операцій на 360 градусів. Почати хочуть з простих операцій з видалення новоутворень, але основний акцент буде на пластичній хірургії.
Це дозволить бути в операційній, побачити операційний процес, як все відбувається у реальному житті, водночас перебуваючи вдома або в аудиторіях з викладачами,
– зазначив хірург 8 міської клінічної лікарні Львова Назар Калинович.
Медик підкреслив, що операції потрібно відзняти максимально правильно з анатомічного погляду, з дотриманням як українських, так і світових рекомендацій. Згодом програмісти перетворять відеоматеріал у 3D-реальність.
Проєкт допоможе студентам
Майбутні лікарі також багато очікують від VR-проєкту, оскільки через пандемію коронавірусу навчання стало дистанційним. Відтак можливості відвідувати лікарняні відділення й операційні зараз немає.
"Між очним та дистанційним навчанням – колосальна різниця. На очному, навіть на 3 курсі, коли ми ще нічого не знали, нас відправляли до пацієнтів збирати анамнези. На дистанційному, якщо і бачиш пацієнтів, то через екран", – акцентувала студентка 5 курсу Львівського медичного університету Олена Горощук.
Цікаво Частиною майбутніх VR-гарнітур Facebook будуть реалістичні цифрові аватари
Прототип VR-розробки можна буде побачити у 2022 році, його відправлять на тестування. Наразі автори проєкту шукають спеціальну відеокамеру для зйомок в операційній.