Вступ до коледжу у 2024 році: які можливості отримують цьогорічні абітурієнти

13 червня 2024, 19:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Незабаром в Україні стартує вступна кампанія. Тож цьогорічні абітурієнти ретельно готуються: перевіряють усі умови та необхідні документи, аби стати студентом омріяного закладу освіти.

При цьому все більше школярів вирішує не чекати закінчення 11 класу, а вирушає здобувати професійні знання вже після 9-го. І у цьому є чимало переваг, зазначає 24 Канал.

Зокрема, для вступу до коледжу не потрібно складати НМТ. А це суттєво заощадить час та батьківські гроші, витрачені на кількох репетиторів.

Читайте Можна розпочати навчання вже після 9 класу: як стати професійним графічним дизайнером

Та головне – обравши коледж, можна значно швидше почати опановувати омріяний фах, тоді як ровесники це зроблять лише за 2 роки навчання у школі. При цьому студент поглибить і свої знання із загальноосвітніх дисциплін, адже на першому курсі вивчають предмети, які є у старших класах.

Тож поки інші сидітимуть за шкільною партою, студенти коледжу вже торуватимуть собі шлях у кар’єру: зможуть отримувати привабливі пропозиції від роботодавців і починати втілювати свої ідеї на практиці.

Як вступати після закінчення 9 класу і які це перспективи відкриває, розповідаємо у матеріалі.

Що повинні пам’ятати цьогорічні вступники

Аби успішно пройти вступну кампанію, абітурієнтам варто ретельно підготуватись. Зокрема, подбати про:

  1. Реєстрацію електронного кабінету

Для того, щоб отримати шанс на здобуття обраного фаху, вступник повинен зареєструвати власний електронний кабінет. Це можна буде зробити з 25 червня і до 31 жовтня.

  1. Необхідні для вступу документи

Для вступу до більшості коледжів треба підготувати такі документи:

  • Заяву на вступ (зазвичай формується безпосередньо у закладі освіти).

  • Свідоцтво про базову загальну середню освіту (оригінал та копія).

  • Паспорт або свідоцтво про народження (оригінал та копія).

  • Ідентифікаційний код (оригінал та копія).

  • Чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см.

  • Медична довідка форми 086-О.

Також на сайті кожного коледжу можна ознайомитись із детальним списком необхідних документів.

  1. Мотиваційний лист і вступні випробування

Окремі коледжі також можуть організувати перевірку здібностей щодо обраної професії. Тож варто підготуватися до вступних іспитів або співбесіди.

Не полінуйтеся дізнатися наперед, які саме завдання проходитимуть абітурієнти, що прагнуть стати студентами обраного коледжу. Це можуть бути тестування з визначених предметів, творчий конкурс тощо. Також подбайте про те, аби всі свої переваги якнайкраще і без помилок викласти у мотиваційному листі.

  1. Обрання спеціальності

Вступникам також варто ретельно ознайомитися зі спеціальностями, які пропонує той чи інший коледж. І вже тоді обрати ту, яка відповідає їхнім інтересам та майбутнім кар'єрним планам.

При цьому варто зважати і на рейтинг та успішність закладу освіту. Саме так можна буде обрати коледж, в якому студенти отримують справді якісну освіту.

OPTIMA – сучасний коледж з інноваційними програмами

Якщо абітурієнт вже ознайомився із правилами написання мотиваційного листа, подбав про необхідні документи, тепер найважливіше – обрати найкращий та найсучасніший коледж для втілення своїх освітніх мрій. І таким є дистанційний коледж OPTIMA.

Тут студенти черпають знання із відеолекцій, отримують унікальні освітні матеріали та набувають теоретичного і практичного досвіду від викладачів, які є професіоналами своєї справи. Ба більше: їм не доводиться підлаштовуватися під чужі графіки – в дистанційному коледжі OPTIMA можна сформувати комфортний індивідуальний графік навчання та здобувати освіту із будь-якої точки світу.

До слова, освітні матеріали OPTIMA справді унікальні. Зокрема, вони дозволяють студентам з легкістю опановувати навіть найскладніші фахові теми.

Серед спеціальностей, які пропонує цей дистанційний коледж, – психологія, підприємництво та торгівля, комп’ютерні науки, маркетинг, графічний дизайн.

Окрім усього переліченого, OPTIMA дарує своїм студентам ще й такі переваги для навчання:

  • ексклюзивні освітні матеріали, яких немає в жодному іншому закладі освіти;

  • високоякісні лекції для глибокого опанування тем;

  • реальні кейси для оптимального опанування матеріалу та набуття практичного досвіду;

  • зрозуміле та сучасне викладання профільних дисциплін;

  • формування індивідуальної траєкторії навчання;

  • професійні викладачі, які завжди на зв’язку зі студентами;

  • вибір актуальних спеціальностей відповідно до вимог сучасного бізнесу:

  • залучення студентів до дослідницької роботи вже з першого курсу.

Ознайомитися із навчальною програмою ОПТИМістів та дізнатись більше про навчання у дистанційному коледжі можна на безоплатному вебінарі, що відбудеться онлайн 26 червня о 19:00. Тут можна отримати усю необхідну інформацію, поставити спікерам питання і вже з холодним розумом, а не лише гарячим серцем, зробити усвідомлений вибір.