Заклади освіти модернізовують: в Україні розпочалася вступна кампанія до профтехів
Джерело:
Міністерство освіти і науки УкраїниЗаклади професійної освіти в Україні розпочинають приймання документів на навчання. Подати заяву на вступ можна до кінця вересня як онлайн (через електронний кабінет на сайті ЄДЕБО), так і очно.
Міносвіти для допомоги вступникам запустило додатковий сайт — Профтех онлайн. Завдяки йому можна швидко знайти і обрати потрібний заклад освіти за регіоном та професією.
Дивіться також В Україні стартує вступна кампанія на бакалаврат: що мають знати абітурієнти
Стартує вступна кампанія до профтехів
На сайті можна детальніше дізнатися про напрями навчання у профтехах, переваги робітничих професій, а також отримати відповіді на поширені питання про вступ, зокрема про гуртожиток, пільги.
Віцепрем'єр Михайло Федоров зазначив, що триває трансформація профтехів. Важливою її складовою є і комунікаційна підтримка закладів освіти ззовні.
Цією вступною кампанією ми прагнемо переконати молодь та батьків, що професії у профтехах – це не просто затребувано і перспективно, але й цікаво, круто і сучасно,
– заявив він.
Дивіться також Вступна кампанія у виші: запрацювали електронні кабінети абітурієнтів
Скільки треба навчатися у профтесі та як вступити
Тривалість навчання у профтехах – від 6 місяців до 3 років. Усе залежить від обраної професії, наявного на момент вступу рівня освіти (9/11 клас) та кваліфікації.
Стипендія у профтехах – від 1350 гривень.
Заклади самостійно визначають терміни приймання документів від вступників. Для вступу потрібні:
- заява;
- оригінал або копія свідоцтва про закінчення 9 або 11 класу;
- 6 фотокарток 3х4;
- медична довідка;
- копії документів, що підтверджують право на пільги (за наявності);
- копія паспорта чи ID-картки (пред'явити під час вступу).
Заяву можна подати у кілька закладів одночасно.
Важливо! Для вступу до профтехів не потрібно складати ЗНО чи НМТ. Натомість є конкурсний добір – його етапи кожний заклад визначає самостійно. Але зазвичай рейтинг вступників формується за середнім балом шкільного свідоцтва.Держава інвестує у розвиток профтехів
Очільник Міносвіти Оксен Лісовий зазначив, що Україна інвестує у профтехи як державні кошти, так і партнерські.
Створюємо сучасні майстерні із класним обладнанням, додаємо актуальні освітні програми, заохочуємо більше співпрацювати з бізнесом. Усе це заради того, щоб випускники профтехів були конкурентоспроможними на ринку праці,
– каже міністр.
У цих сучасних майстернях, навчально-практичних центрах профтехів можуть також здобувати освіту й дорослі. Там можна опанувати нову професію з нуля, підвищити кваліфікацію або набути нову навичку. Навчатися можна на бюджеті або контракті, зокрема за кошти роботодавця.
Пріоритетне завдання МОН на сьогодні – збільшити кількість вступників до профтехів цьогоріч.
Нагадаємо, що з 25 червня відкрили можливість реєстрації електронних кабінетів для вступників до закладів професійної освіти.