На які спеціальності в Україні збільшать держзамовлення
Джерело:
Osvita.uaВ Україні змінять принцип фінансування вищої освіти. Парламент вже ухвалив у першому читанні відповідний законопроєкт №10399.
Так, держава збільшить держзамовлення на ті спеціальності, які потрібні у чинних умовах. Деталі розповів очільник Комітету з питань освіти, науки та інновацій ВРУ Сергій Бабак.
Дивіться також Рік у кріслі міністра: як реформує українську освіту Оксен Лісовий
Які спеціальності замовлятиме держава
Бабак каже, що кількість грошей на підготовку фахівців не змінюється.
Держава буде замовляти ті професії, у яких вона або платить повністю заробітну плату, наприклад, учителі, медики, або є монополістом у наданні робочих місць, наприклад, "Укрзалізниця", атомна енергетика тощо. Третя група – це спеціальності, що потрібні для національної безпеки та оборони, або дефіцитні напрямки, як, приміром, специфічні інженерні спеціальності, українознавство та схожі малопомітні речі, що є насправді фундаментальні для держави,
– повідомив Бабак.
І додав, що державне замовлення у вишах переорієнтується на потреби держави. Натомість його зменшать на тих фахівців, яких на ринку праці забагато.
Розкрийте свій потенціал у навчанні та кар'єрі в сучасному дистанційному коледжі OPTIMA! Передові методики викладання, профільна освіта зі зручним графіком та ексклюзивні матеріали, розроблені провідними спеціалістами, – усе, що потрібно, аби будувати успішне майбутнє. Дізнатися детальніше про навчання та його перспективи можна 2 квітня на безплатному вебінарі за посиланням.Бабак при цьому розповів, що "зайві" бюджетні кошти, які залишаться після впроваджених змін, пропонують скерувати на гранти обдарованим дітям.
Якщо дитина, закінчуючи школу, складає ЗНО/НМТ на високий бал, то вона отримає певну кількість грошей. Наразі сума обговорюється в Кабміні, але її точно вистачить для того, щоби вступити в більшість закладів вищої освіти України на будь-яку спеціальність,
– каже нардеп.
Ті, хто набрав меншу кількість балів, отримають менше коштів. Така система грантів охопить набагато більше людей, ніж та кількість, що зараз охоплена держзамовленням, резюмував Бабак.
- Раніше ми писали про те, що Рада зробила "великий крок у реформі фінансування вищої освіти".