Хто та коли навчатиме вчителів оновленого предмета "Захист України"

17 червня 2024, 18:15
Читать новость на русском

Міністерство освіти і науки України продовжує працювати над оновленням предмета "Захист України" в 10 – 11 класах. Зокрема, змінює підхід до викладання предмета та навчання вчителів.

Оновлення предмета почали з навчання тренерів. Вони стануть агентами змін та зможуть надалі передавати знання та навички вчителям "Захисту України", а ті – кожному молодому громадянину.

Дивіться також Українські школярі здобули аж 46 нагород на престижному конкурсі у США

"Захист України" викладатимуть по-новому

У МОН зазначають: хочемо, щоб з 1 вересня предмет "Захист України" викладали по-новому.

Саме вчителі мають стати рушієм цих змін, тому навчання педагогів – важливий фокус уваги. Наша мета – зробити так, щоб у підсумку вчителі "Захисту України" стали натхненниками для багатьох молодих громадян: формували потужну патріотичну позицію, надавали знання для збереження життя як в мирний час, так і в умовах війни,
– зазначив очільник МОН Оксен Лісовий.

81 відібраний майбутній тренер переймав досвід у представників АЗОВу, ОСІНТ-агенції "Мольфар", демократичної школи "Майбутні" та КMBS. Навчання охоплювало теми національної безпеки та оборони, інформаційної безпеки, військового управління, а також стосувалося особливостей роботи з учнями 10 – 11 класів та педагогіки.

Відтепер після тримання сертифіката тренери зможуть проводити підвищення кваліфікації вчителів.

Розумієте, що шкільна очна освіта перестала давати дитині базові знання? Це не привід для паніки. Щоб відчути різницю у підході до викладання та забезпечити дитину найкращими навчальними матеріалами, випробуйте дистанційне навчання у школі "Оптіма" або ж зверніться до репетиторів від Optima Academy.

У липні планують запускати набір на другу хвилю навчання для тренерів через великий попит та важливість викладання оновленого предмета "Захист України". 

  • Нагадаємо, що для реалізації оновлення предмета "Захист України" у 2023 році уряд виділив 1,74 мільярда гривень для підвищення кваліфікації вчителів цього предмета, а також закупівлю засобів навчання та комп’ютерного обладнання для навчальних кабінетів.