Екснардепа Пашинського відправили в СІЗО з можливістю застави у 272,5 мільйона гривень
Джерело:
Центр протидії корупціїКолишньому народному депутату Сергію Пашинському 26 лютого обрали запобіжний захід. Нардепа відправили у СІЗО.
Водночас Сергій Пашинський все ще має можливість внести заставу. Ця сума становить 272,5 мільйона гривень.
До теми Сумнівні фірми витягують 6 мільярдів гривень з бюджету країни, – експерт
Сергію Пашинському обрали запобіжний захід
У Центрі протидії корупції зазначили, що екснардепа Пашинського взяли під варту в залі суду. Строк тримання під вартою – до 25 квітня 2024 року.
Вказане рішення означає обґрунтованість підозри НАБУ та САП. Водночас ухвала може бути оскаржена в Апеляційній палаті,
– зазначили у центрі.
Там також нагадали, що слідство підозрює Пашинського у співорганізації створення злочинної організації, через діяльність якої впродовж 2014 –2018 років держава нібито зазнала збитків на 967 мільйона гривень.
Прокурор САП подав клопотання про арешт Пашинського з можливістю внесення застави у 299,9 мільйона гривень. Це клопотання з'явилося після того, як прокурор процитував протоколи негласних слідчих дій, в яких стверджується, що Пашинський обговорював купівлю нерухомості, зокрема квартири на 840 квадратних метрів, у 2023 році.
У відповідь захист клопотав про відмову в обранні запобіжного заходу. Або ж обрати запобіжку, яка б не обмежувала свободу екснардепа.
Пашинський відкинув звинувачення, заявивши, що ніколи не був бізнес-партнером Сергія Тищенка і ніколи не отримував грошей від продажу нафтопродуктів. Захист стверджував, що підозра є необґрунтованою і що немає жодних доказів, які б підтверджували ризики втечі, впливу на свідків або знищення документів.
Натомість адвокати екснардепа стверджували, що справжня мета справи – "ув'язнити Пашинського і зірвати постачання боєприпасів на фронт".
Пашинський висловив готовність співпрацювати зі слідством, щоб "ресурси з продажу палива пішли в бюджет". Однак тільки в тому випадку, якщо «побачить реальне бажання дійсно розслідувати справу.
Загалом захист наголошував, що Пашинський як виконувач обов'язків глави Адміністрації Президента не мав повноважень впливати на різні державні органи та окремих осіб. Вони підкреслили, що Пашинський не виконував організаційно-розпорядчих функцій на своїй посаді.
Військовослужбовці Мирослав Гай, колишній народний депутат Ігор Лапін та генерал-майор Іван Лісовий висловили готовність взяти Пашинського на поруки.
Зверніть увагу! Раніше суд також обрав запобіжний захід Сергію Тищенку, якого підозрювали по одній справі з Пашинським. Йому призначили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 363,360 мільйонів гривень застави.